Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitse ja Eesti Rahva Muuseumi koostööprojekt mälestuste kogumiseks Naiskodukaitse ja Eesti Rahva Naiskodukaitse ja Eesti Rahva Muuseumi koostöös toimuva meenutuste kogumise eesmärk on teada saada Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste liikmete ja juhtide igapäevase tegevuse, elu-olu ja väljaõppe kohta enne Teist maailmasõda. ← Eelmine Põhja piirkonna laskevõistlustel võidutsesid Tallinna ringkonna naiskodukaitsjad Järgmine → Naiskodukaitse ja Kaitseliidu välikoka kursuse kava sai uue kasuka Naiskodukaitse ja Eesti Rahva Muuseumi koostööprojekt mälestuste kogumiseks

Naiskodukaitse ja Eesti Rahva Muuseumi koostööprojekt mälestuste kogumiseks

Leane Morits 5. nov. 2011

Naiskodukaitse ja Eesti Rahva Muuseumi koostöös toimuva meenutuste kogumise eesmärk on teada saada Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste liikmete ja juhtide igapäevase tegevuse, elu-olu ja väljaõppe kohta enne Teist maailmasõda.

Naiskodukaitse ja Eesti Rahva Muuseumi koostööprojekt mälestuste kogumiseks

Kuna ennesõjaaegseid organisatsioonide liikmeid on jäänud vähe, ootame tänuga ka selliseid mälestusi, mida te olete Naiskodukaitse või noorte kohta kuulnud kelleltki teiselt: oma isalt-emalt, vanaisalt-vanaemalt, sugulaselt, naabrilt või naabri sugulaselt (need, kes teile mälestusi on jaganud, ei pruugi ka ise olla olnud Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste organisatsioonide liikmed). Oodatud on ka ennesõjaaegsete kodutütarde ja noorkotkaste mälestused Naiskodukaitse kohta.

 

Kui teil on säilinud dokumente, fotosid või muid kirjalikke või esemelisi materjale, oleme tänulikud ka nende üle. 

 

Kui tunnete mõnda ennesõjaaegset naiskodukaitsja või kedagi, kes sooviks NKK kohta mälestusi jagada, aga kui teil endal pole aega või võimalust teda intervjueerida, siis palume sellest teada anda kas aadressil tart[no-Smpam)u@naiskodukaitse.ee"> või telefonil 5113823 (Leane Morits).

Alltoodud küsimused on mõeldud aitamaks meenutuste kirja panemisel. Kui te oskate vastata ka vaid ühele alltoodud küsimustest, on teie vastus teretulnud.

 

1. Kui aktiivsed oldi organisatsioonilises tegevuses?

2. Milliseid üritusi korraldati lisaks väljaõppele (nt peod, loteriid, korjandused, heategevus, loengute pidamine väljapool organisatsiooni, jm)? Mis üritused teile üldse meelde on jäänud?

3. Milline oli ürituste korralduslik pool – kes organiseeris, kus kokku saadi, millest räägiti?

4. Kas tegevusega seoses oli mingeid muresid-takistusi? Kuidas need lahendati?

5. Kuidas tuldi üritustele kaugemalt? Kas NKK, KT ja NK tegevuse raames üldse oma kodukohast kaugemal käidi? Kas on jäänud meelde mõni üle-eestiline üritus, millel naiskodukaitsjana, kodutütrena või noorkotkana osalesite?

6. Kust ja kuidas hangiti vormid (kes õmbles, mis materjalist, kas materjale oli erinevaid)?

7. Kuidas ja kas said ringkonnad /jaoskonnad / malevad oma lipud? Mis neist lippudest nüüdseks on saanud?

8. Milline maine oli Naiskodukaitsel kohalike elanike hulgas?

9. Kes olid kohaliku Naiskodukaitse jaoskonna liikmed (taluperenaised, õpetajad, kes veel)?

10. Kes olid noorteorganisatsioonides juhid (õpetajad, kaitseliitlased, naiskodukaitsjad?)?

11. Mida mäletate Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste tegevusest pöördelistel aegadel (1938-1940)?

12. Kas oskate veel midagi meenutada, mida eelpool ei küsitud?

 

Mälestuste kogumine kestab 15. novembrini 2011. Mälestused palume saata aadressile

 

Eesti Rahva Muuseum

Veski 32

51014 Tartu

Märksõna „Naiskodukaitse“.

 

Saadetud kaastööd säilitatakse Eesti Rahva Muuseumi arhiivis.

FastLion CMS

Naiskodukaitse ja Eesti Rahva

Naiskodukaitse ja Eesti Rahva

Kuna ennesõjaaegseid organisatsioonide liikmeid on jäänud vähe, ootame tänuga ka selliseid mälestusi, mida te olete Naiskodukaitse või noorte kohta kuulnud kelleltki teiselt: oma isalt-emalt, vanaisalt-vanaemalt, sugulaselt, naabrilt või naabri sugulaselt (need, kes teile mälestusi on jaganud, ei pruugi ka ise olla olnud Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste organisatsioonide liikmed) Oodatud on ka ennesõjaaegsete kodutütarde ja noorkotkaste mälestused Naiskodukaitse kohta Naiskodukaitse ja Eesti Rahva Muuseumi koostöös toimuva meenutuste kogumise eesmärk on teada saada Naiskodukaitse, Kodutütarde ja Noorte Kotkaste liikmete ja juhtide igapäevase tegevuse, elu-olu ja väljaõppe kohta enne Teist maailmasõda.

Naiskodukaitse ja Eesti Rahva Muuseumi koostööprojekt mälestuste kogumiseks

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse