Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Miks minna otse, kui saab ka ringiga Miks minna otse, kui Rahvusvahelisel autovabal päeval, 22. septembril lõpetasime väljakutse ühise matkaga Balti jaamast Paljassaare randa. Foto: Heli Ilja¹enko ← Eelmine Teraapia küpsetuspaberi, lõikelaua ja haamriga Järgmine → Avalikud suhted ja kultuur täiendasid teineteist Miks minna otse, kui saab ka ringiga

Miks minna otse, kui saab ka ringiga

Eve Tobias 27. sept. 2020

Rahvusvahelisel autovabal päeval, 22. septembril lõpetasime väljakutse ühise matkaga Balti jaamast Paljassaare randa.

Miks minna otse, kui saab ka ringiga
Foto: Heli Ilja¹enko

Tänapäevased tehnikavahendid naelutavad meid sageli tooli või diivani külge, aga samas loovad ka võimalusi diivanilt püstiajamiseks ja liikumiseks. Ühte sellist võimalust kasutas Naiskodukaitse Harju ringkonna spordigrupp septembrikuus naiste liikumisharjumuse süvendamiseks. Nimelt esitasime naistele väljakutse liikuda septembri esimesel 22 päeval vähemalt kümme korda õues ja ühe liikumise pikkus pidi olema vähemalt kaks kilomeetrit. Liikumisviisidele piiranguid ei olnud – arvesse läks jooksmine, kõndimine, rattasõit ja rulluisutamine. Lisaks Harju ringkonna naistele kutsusime osalema Ka Tallinna ringkonda ja kokku võttis väljakutse vastu 36 naist, neist 24 Harju ja 12 Tallinna ringkonnast. Püstitatud eesmärgini jõudis 17 naist, aga see number võib tegelikkuses olla suurem, sest mõnel juhul vedas tehnika alt ja nii mõnigi lihtsalt unustas oma liikumised registreerida. Lõpptulemusena on siiski oluline liikumisharjumus ja loodetavasti selles osas täitis väljakutse paljude jaoks oma eesmärgi.

Miks minna otse, kui saab ka ringiga
Foto: Heli Ilja¹enko

Rahvusvahelisel autovabal päeval, 22. septembril lõpetasime väljakutse ühise matkaga Balti jaamast Paljassaare randa. Ilmataat oli sel päeval naiskodukaitsja, paremat ilma matkamiseks ei saa soovida. Kohale tuli meid üheksa, neist kaks Tallinna ja seitse Harju ringkonnast, lisaks üks väike 4-aastane vapper matkaline, kes tegi matka kaasa jalgrattal. Kusjuures ilma abiratasteta jalgrattal, nagu ta ise rõhutas.

Miks minna otse, kui saab ka ringiga
Foto: Heli Ilja¹enko

Panime selga Naiskodukaitse helkurvestid ja pärast diskussiooni marsruudi osas asusime teele. Peale jäi arvamus, et miks peaksime minema otse, kui saame minna ringiga. Liikusime Kalaranna tänavale, läbisime Patarei kindluse hoovi, Lennusadama, Noblessneri kvartali ja omavahel lobisedes olime märkamatult juba Tööstuse tänaval. Sealt pööre Paljassaare teele ja sihtpunkt hakkas paistma. Pikakari rannas ootas meid Eve-Merin Aas sooja tee ja väikeste näksidega, igaühele oli ka väike auhind.

Vaikselt juba hämardus ja korralik lõpupilt jäi tegemata, aga kõigi osalejate silmad särasid, põsed õhetasid ja igaühe näos oli näha rõõmu koos liikumisest.

 

Varsti teeme seda jälle, tuleb ainult hea põhjus leida.

Miks minna otse, kui saab ka ringiga
Foto: Heli Ilja¹enko

FastLion CMS

Miks minna otse, kui

Miks minna otse, kui

Foto: Heli Ilja¹enko Tänapäevased tehnikavahendid naelutavad meid sageli tooli või diivani külge, aga samas loovad ka võimalusi diivanilt püstiajamiseks ja liikumiseks Ühte sellist võimalust kasutas Naiskodukaitse Harju ringkonna spordigrupp septembrikuus naiste liikumisharjumuse süvendamiseks Rahvusvahelisel autovabal päeval, 22. septembril lõpetasime väljakutse ühise matkaga Balti jaamast Paljassaare randa.

Miks minna otse, kui saab ka ringiga

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse