Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Miks liituda Naiskodukaitsega? Miks liituda Naiskodukaitsega? Sellele küsimusele püüdis Tartu ringkond vastuse anda, kutsudes oma külalisõhtule 18. septembril tegusaid naisi, kel oli soov lähemalt tutvust teha Naiskodukaitsega. Oodatud olid ka liikmekandidaadid. Püüdsime seekord jälle veidi ürituse formaati muuta. Tavapäraselt on astunud rahva ette ringkonna esinaine või juhatuse liige, erialagruppide juhid ja jaoskondade esinaised, kes oma üksust tutvustavad. On pakutud ka veidi meelelahutust: eelmisel aastal olid meil „külas“ Alice Kuperjanov ja Mari Raamot, kes lubasid publikul pealt kuulata oma 1927. a. vestlust. septembril Miks liituda Naiskodukaitsega?

Miks liituda Naiskodukaitsega?

Eha Jakobson

Sellele küsimusele püüdis Tartu ringkond vastuse anda, kutsudes oma külalisõhtule 18. septembril tegusaid naisi, kel oli soov lähemalt tutvust teha Naiskodukaitsega. Oodatud olid ka liikmekandidaadid. Püüdsime seekord jälle veidi ürituse formaati muuta. Tavapäraselt on astunud rahva ette ringkonna esinaine või juhatuse liige, erialagruppide juhid ja jaoskondade esinaised, kes oma üksust tutvustavad. On pakutud ka veidi meelelahutust: eelmisel aastal olid meil „külas“ Alice Kuperjanov ja Mari Raamot, kes lubasid publikul pealt kuulata oma 1927. a. vestlust.

Seekord alustas juhatuse liige Kristina Abel meenutusega oma külalisõhtust, kust tal polnud meeles öeldud sõnu, küll aga tunne, et siia organisatsiooni ta tahaks tulla – mis ongi ju külalisõhtu eesmärk.

 

Seejärel astus rahva ette duo Annika & Juhan (laul ja kitarr) päevakohase „tere tulemast“ lauluga  sõpradele ning lisas veel kaks südamlikku laulu. Nüüd oldi valmis Tartu ringkonda tutvustava slaidiprogrammi jälgimiseks, mis jätkus sujuvalt erialagruppide lühitutvustusega. Mis toimub toitlusgrupis, miks on kasulik võtta osa meditsiinigrupist, kultuurigrupist või avalike suhete grupist, mida tehakse noortejuhtide juures?  Infot ainult nii palju, et tekiks huvi.

 

Õigupoolest täitis erialagruppide tutvustamise eesmärki kaks päeva varem Tartu jaoskonna poolt ette valmistatud metsaüritus: orienteerumine ja punktides ülesannete lahendamine, millest mitmed liikmekandidaadid ka osa võtsid.

Miks liituda Naiskodukaitsega?

Ja siis läks lahti kõige olulisem: tutvumine jaoskondadega. Kõigepealt jaotati külalised kolme gruppi. Laudade (keskuste) juures olid istet võtnud jaoskondade esindajad, igal laual silt: akadeemiline, Tartu ja Tamme.  Jaoskondade ülesanne oli 6 minuti jooksul tutvustada oma jaoskonda igale grupile, kes vastavalt ajalimiidile roteerisid. Siin leidis aset tõeline keskustelu ja silmast silma suhtlemine, küsimustele saadi kohe vastused, sära ja sõnaosavus mängis oma osa.

 

Kui kõik kolm jaoskonda olid gruppide poolt läbitud, sai veel kord „sõna“  lauluduo, kes oma vahetuse ja värskusega kuulajaid võlus. Pärast jätkusid vestlused jaoskondade laudades, kuid nüüd sai igaüks valida, kuhu minna.

Miks liituda Naiskodukaitsega?

Uusi liikmekandidaate lisandus, nende hulgas ka üks toetajaliikme avaldus: 1939. aasta kodutütar, Vabadusvõitlejate seltsi liige, rääkimata noortest ja keskealistest, kes  avalduse andsid. Mõned võtsid mõtlemisaega, sest selline samm väärib pikemat kaalumist, teised tegid teoks kas kohapealse või  juba varasema otsuse.

 

Kohal oli 16 külalist aja 16 liiget ja liikmekandidaati, viimaste aastate suurim arv.

Miks liituda Naiskodukaitsega?

FastLion CMS

Miks liituda Naiskodukaitsega?

Miks liituda Naiskodukaitsega?

Seekord alustas juhatuse liige Kristina Abel meenutusega oma külalisõhtust, kust tal polnud meeles öeldud sõnu, küll aga tunne, et siia organisatsiooni ta tahaks tulla – mis ongi ju külalisõhtu eesmärk Seejärel astus rahva ette duo Annika & Juhan (laul ja kitarr) päevakohase „tere tulemast“ lauluga sõpradele ning lisas veel kaks südamlikku laulu Sellele küsimusele püüdis Tartu ringkond vastuse anda, kutsudes oma külalisõhtule 18. septembril tegusaid naisi, kel oli soov lähemalt tutvust teha Naiskodukaitsega. Oodatud olid ka liikmekandidaadid. Püüdsime seekord jälle veidi ürituse formaati muuta. Tavapäraselt on astunud rahva ette ringkonna esinaine või juhatuse liige, erialagruppide juhid ja jaoskondade esinaised, kes oma üksust tutvustavad. On pakutud ka veidi meelelahutust: eelmisel aastal olid meil „külas“ Alice Kuperjanov ja Mari Raamot, kes lubasid publikul pealt kuulata oma 1927. a. vestlust.

Miks liituda Naiskodukaitsega?

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse