Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Me mäletame! Me mäletame! 14. juuni 1941. Päev, mis puudutas üle Eesti tuhandeid peresid 80 aastat tagasi. Selleks, et sellised kohutavad sündmused ei korduks on meil kodanikena vaja hoida mälestust möödunust. Me mäletame! Lillede asetamine Maarjamäe memoriaalile foto Mart_Arrak Minu kohus Sauel foto Mart Arrak Patsid korda foto Mart Arrak Keila mälestuskivi foto Mart Arrak Minu kohus Paldiskis foto Mart Arrak Ajalugu ← Eelmine Harju ringkond kui triibuline rahvariideseelik Järgmine → Juubilaride tutvustamine - Paldiski ja Kose jaoskonnad Me mäletame!

Me mäletame!

Jane Suu 18. juunil 2021

14. juuni 1941. Päev, mis puudutas üle Eesti tuhandeid peresid 80 aastat tagasi. Selleks, et sellised kohutavad sündmused ei korduks on meil kodanikena vaja hoida mälestust möödunust. Me mäletame!

Larissa Sarman, Harju ringkonna mälestuspäeva koordinaator, kogus kokku naiste emotsioonid ja mõtted sellel ajalooliselt Eesti rahva jaoks kurval päeval.

Lilija: inimeste jaoks on olulised memoriaalid Paldiskis ning Keilas, kus meenutatakse kõiki, kes on kaotanud võõrvõimu repressioonide tõttu oma elu. See on ka mälestuspaik neile okupatsiooni ohvritele, kelle viimne puhkepaik on jäänud teadmata.

Kadi ja Anna-Liisa: Seistes juuniküüditamise ohvrite mälestuskivide juures Paldiskis, Keilas, Sauel ja Tallinnas Maarjamäel ning kuulates sõnavõtte sel imeliselt päikesepaistelisel pärastlõunal on raske ette kujutada, kuidas päev võiks lõppeda sellega, et maha tuleks jätta kõik mille nimel oled elanud ja millest unistanud. Teadmatusse. Koos või ilma oma kallite lasteta, abikaasa või teiste lähedasteta ... . Õõvastav. Minu lähim perekond jäi küüditamisest puutumata, aga eestlasena puudutab see mind oluliselt ja lähedalt. Selleks, et sellised kohutavad sündmused ei korduks on meil kodanikena vaja hoida mälestust möödunust. Me mäletame!

Me mäletame!
Grupipilt Maarjamäe memoriaalil foto Mart Arrak
Me mäletame!
Leinalipud foto Mart Arrak

 

 

 

Larissa: Kalju Lepik on paguluses kirjutanud:

„Magav maimuke kambrist kisti,

taadi sülest kogunisti.

Mulla alla taat magama –

sinna kus viha valuvärvi,

valu lume valget värvi.

 

Risti ei kellegi haual.

Rattad ruttasid raual.

Kellele ma kaeban kurja,

kurjale, et kargaks turja.“

 

Katrin: See mälestamine on üks kõige suurem lugupidamine inimeste ees, keda pole meiega. Nii saame näidata üles meie lugupidamist nendele, kes viidi vägisi ja ootamatult oma kodudest, peredest ja sõprade juurest kargesse ja külma saatusesse!

Eleanora, Keila kodutütar: Austus ja vabaduse hindamine! Läbi ajaloo oskame hinnata ja teha õigeid otsuseid tulevikus. Ning et sellist olukorda ei tuleks meile enam.

Larissa: Kogunedes Maarjamäe monumendi juures, mis juba on saanud paljudele kohaks, kus meenutada, kuhu tuua küünlaid, kuhu tuua lilli, kus käia mõtisklemas – siin on hea mõelda. Vabadus on kõige kallim. Hoiame Eestit!

 

Meenutuste viimistlemisel ja pildigalerii juures oli abiks Jane Suu, Harju ringkonna avalike suhete grupijuht.

 

Me mäletame!
Lillede asetamine Maarjamäe memoriaalile foto Mart_Arrak
Me mäletame!
Minu kohus Sauel foto Mart Arrak
Me mäletame!
Patsid korda foto Mart Arrak
Me mäletame!
Keila mälestuskivi foto Mart Arrak
Me mäletame!
Minu kohus Paldiskis foto Mart Arrak

FastLion CMS

Me mäletame!

Me mäletame!

Larissa Sarman , Harju ringkonna mälestuspäeva koordinaator, kogus kokku naiste emotsioonid ja mõtted sellel ajalooliselt Eesti rahva jaoks kurval päeval Lilija : inimeste jaoks on olulised memoriaalid Paldiskis ning Keilas, kus meenutatakse kõiki, kes on kaotanud võõrvõimu repressioonide tõttu oma elu 14. juuni 1941. Päev, mis puudutas üle Eesti tuhandeid peresid 80 aastat tagasi. Selleks, et sellised kohutavad sündmused ei korduks on meil kodanikena vaja hoida mälestust möödunust. Me mäletame!

Me mäletame!

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse