Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Märtsikuu märksõnadeks said baasväljaõpe ja ringkonnakogu Märtsikuu märksõnadeks said baasväljaõpe Varakevadine märts oma heitlike ilmadega oli Viru ringkonna naiskodukaitsjatele tegus kuu. Kuigi mõtted ja plaanid on ilmselt kõigil juba sinilillede juures, on siiski oluline, et meie tublid naised saaksid end erialaselt koolitada ja uusi teadmisi omandada. Foto: Aili Ehamaa Enesekaitse Erialaõpe Esmaabi Kriisiabi Meditsiin Õppused Vabatahtlikud juhid ← Eelmine Väike-Maarjasse kerkis lumelinn Järgmine → Naiskodukaitse juhid testivad valmisolekut erinevates väljakutsetes Märtsikuu märksõnadeks said baasväljaõpe ja ringkonnakogu

Märtsikuu märksõnadeks said baasväljaõpe ja ringkonnakogu

Maarika Kuulmaa 3. aprillil 2019

Varakevadine märts oma heitlike ilmadega oli Viru ringkonna naiskodukaitsjatele tegus kuu. Kuigi mõtted ja plaanid on ilmselt kõigil juba sinilillede juures, on siiski oluline, et meie tublid naised saaksid end erialaselt koolitada ja uusi teadmisi omandada.

Märtsikuu märksõnadeks said baasväljaõpe ja ringkonnakogu

Naiskodukaitse väljaõppesüsteem on üles ehitatud nii, et baasväljaõpped, mis on kohustus läbida igal liikmel ja annab põhiteadmised nii organisatsioonist kui ka erialadest, viiakse läbi igas ringkonnas kohapeal. Märtsis läbisid tegusad naiskodukaitsjad nii esmaabi kui ka ohutushoiu mooduli ja nagu heaks tavaks meie ringkonnas, oli osavõtt aktiivne.

 

14.03.2019 toimus Naiskodukaitse Viru ringkonnakogu. Mõnetunnise mõttevahetuse ja hääletuse käigus sai otsustatud :

- Kinnitada Viru ringkonna esinaise Lea Matusorg 2018. aasta aruanne.

- Võtta vastu ringkonna tänukirja statuut.

- Ringkonna juhatuses jätkavad Margit Randveer ja Meelika Villers, aseesinaine Liina Lepik, esinaine Lea Matusorg ja nendega liitub Getter Lindau.

Märtsikuu märksõnadeks said baasväljaõpe ja ringkonnakogu
Foto: Maarika Kuulmaa

16.-17.03.2019 võttis esmaabi baasväljaõppest osa 22 õppurit. Koostöös Alutaguse ringkonnaga kaasati mõlema ringkonna esmaabi instruktorid.

 

Esimesel päeval keskenduti teooriale, teisel päeval situatsioonülesannetele. Osadele moodulist osavõtnutele oleks meeldinud, kui ka esimene päev oleks olnud sisustatud situatsioonidega vastavalt käsitletud teemadele.

 

Sigrit Glück, Viru ringkonna vabatahtlik esmaabi instruktor, on öelnud: "Esimene väljakutse, mille ma peale liitumist organisatsiooniga võtsin, oli esmaabi baasväljaõppes osalemine. Otsus, mida ma ei ole senini kahetsenud. Need kogemused, mida väljaõppel omandasin ning inimesed, kellega olen kohtunud, on mu elu vaid rikastanud ja inimesena julgemaks ning enesekindlamaks muutnud.“ 

Märtsikuu märksõnadeks said baasväljaõpe ja ringkonnakogu
Foto: Aili Ehamaa

Baasväljaõppe teemadeks olid sissejuhatus esmaabisse, mille eesmärgiks oli anda õppuritele teadmisi ja praktilisi oskusi abivajaja elupäästmiseks, esmaabi andmiseks ja edasise abi kutsumiseks. Moodulil käsitleti ka mehaanilisi-, keemilisi- ja termilisi traumasid, mürgistusi ja erakorralisi haigusseisundeid. Sai praktiseerida sidumist, stabiilset külgasendit ja šokiasendit. Teadmised ja kindlustunne, et ma suudan ja oskan vajadusel abi anda, on vajalikud meile kõigile.

Märtsikuu märksõnadeks said baasväljaõpe ja ringkonnakogu

30.-31.03.2019 läbisid Viru ringkonna 18 naiskodukaitsjat viienda baasväljaõppe mooduli ehk teemaks oli ohutushoid. Kahe päeva jooksul saadi üldiseid juhiseid kodu ja vara turvalisusest, ohutusreegleid looduskeskkonnas, tuleohutust, käitumisjuhiseid relvakonflikti korral, füüsilist enesekaitset kui ka enesekaitset infokeskkonnas jpm.

 

Märtsikuu märksõnadeks said baasväljaõpe ja ringkonnakogu
Foto: Aili Ehamaa

Viru ringkonna vabatahtlik tuleohutuse instruktor Inna Läll rääkis meile tuleohutusest, selgitas suitsu- ja vingugaasiandurite olulisusest, saime oskuse, kuidas kasutada tulekustutit ja tulekustutustekki. Kõik moodulil osalejad said proovida nii tulekustutusteki kui ka pulberkustutiga tule kustutamist. Kirjatüki autor Maarika Kuulmaa, kes pole varem õnneks pulberkustutit kasutama pidanud, sai praktiseerida pulberkustutiga tule kustutamist. See tähendab lisaks tule kustutamisele seda, et instruktor sai ristitud ehk siis Inna püksid said päeva lõpuks ilusa helesinise tooni :-).

Märtsikuu märksõnadeks said baasväljaõpe ja ringkonnakogu
Foto: Aili Ehamaa

FastLion CMS

Märtsikuu märksõnadeks said baasväljaõpe

Märtsikuu märksõnadeks said baasväljaõpe

Naiskodukaitse väljaõppesüsteem on üles ehitatud nii, et baasväljaõpped, mis on kohustus läbida igal liikmel ja annab põhiteadmised nii organisatsioonist kui ka erialadest, viiakse läbi igas ringkonnas kohapeal Märtsis läbisid tegusad naiskodukaitsjad nii esmaabi kui ka ohutushoiu mooduli ja nagu heaks tavaks meie ringkonnas, oli osavõtt aktiivne Varakevadine märts oma heitlike ilmadega oli Viru ringkonna naiskodukaitsjatele tegus kuu. Kuigi mõtted ja plaanid on ilmselt kõigil juba sinilillede juures, on siiski oluline, et meie tublid naised saaksid end erialaselt koolitada ja uusi teadmisi omandada.

Märtsikuu märksõnadeks said baasväljaõpe ja ringkonnakogu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse