Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
"Mari Raamoti lugu" viimane etendus "Mari Raamoti lugu" viimane Eesti Sõjamuuseumis etendub 16. detsembril 2012 kell 17. 00 näidend „Mari Raamoti lugu“. ee Kuidas tulla? Viru keskuse bussiterminal - Merivälja peatus: nr 1A ← Eelmine Veenvamad ja löövamad naiskodukaitsjad Järgmine → Naiskodukaitse ja Kodutütred annavad üle kingitused missioonidel teenijatele "Mari Raamoti lugu" viimane etendus

"Mari Raamoti lugu" viimane etendus

Eesti Sõjamuuseumis etendub 16. detsembril 2012 kell 17.00 näidend „Mari Raamoti lugu“.

Etendust on varem mängitud seitsmel korral, Eesti Sõjamuuseumis on näidendit võimalik näha viimast korda.

 

"Mari Raamoti lugu" viimane etendus

 

Tegemist on Naiskodukaitse asutaja Mari Raamoti mälestusteraamatu põhjal valminud teosega, mille autoriks on Liis Lukk ja lavastajaks Siim Maaten (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia).
Peaosas astub üles näitleja Terje Pennie, teistes osades Seasaare Näitemängu Seltsi liikmed, naiskodukaitsjad, noorkotkad ja kodutütred Sakala malevast.

Lavastuse „Mari Raamoti lugu” eesmärk on tutvustada Eesti ajalugu ühe tolle ajastu olulisema naissoost ühiskonnategelase Mari Raamoti pilgu läbi, pakkudes ajastutruud ülevaadet ühe väärika eesti naiste põlvkonna kujunemisloost ja saatusest. Näidendi tegevus käsitleb keerulisi aastaid 1917 kuni 1937 -  nii Eesti Vabariigi kui ka Naiskodukaitse mõtte kujunemise ja arengu lugu.

Mari Raamot oli Naiskodukaitse asutaja ja esimene esinaine üheksa aastat (1927-1937). Tema pakutud on ka nimi Kodutütarde organisatsioonile. Olles üks suuremaid naisorganisatsioone omas Naiskodukaitse olulist tähtsust Eesti Vabariigi iseseisvuse kujundamisel. Mari Raamoti suureks panuseks on see, et ta ühtlustas üle-eestilise organisatsiooni algme ja muutis selle suureks massiorganisatsiooniks. Kui Naiskodukaitse 1940. aastal likvideeriti kuulus tema ridadesse peaaegu 17 000 naist.

Mari Raamot on oma mälestusteraamatus kaasahaaravalt kirjutanud keerulistest Eesti Vabariigi sünni ja algusaastatest, Naiskodukaitse mõtte kujunemisest, ringkondade tegemistest ja vägikaikaveost tolleaegse Kaitseliidu juhtkonnaga. Kahtlemata on tegemist põneva vaatega Eesti ajaloole ühe teguse naise loo kaudu.

Piletid hinnaga 5€ saadaval eelmüügist ja kohapeal.
NB! Kohtade arv piiratud!

Etenduse plakatit näeb ka siit: http://www.esm.ee/Infokiri/Raamot.jpgEesti Sõjamuuseum
Mõisa tee 1, 7400 Viimsi
www.esm.ee

Kuidas tulla? Viru keskuse bussiterminal - Merivälja peatus: nr 1A

FastLion CMS

"Mari Raamoti lugu" viimane

"Mari Raamoti lugu" viimane

Etendust on varem mängitud seitsmel korral, Eesti Sõjamuuseumis on näidendit võimalik näha viimast korda Tegemist on Naiskodukaitse asutaja Mari Raamoti mälestusteraamatu põhjal valminud teosega, mille autoriks on Liis Lukk ja lavastajaks Siim Maaten (TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia) Eesti Sõjamuuseumis etendub 16. detsembril 2012 kell 17.00 näidend „Mari Raamoti lugu“.

"Mari Raamoti lugu" viimane etendus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse