Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Maaülikooli raamatukogus avati Naiskodukaitse 90. juubelit tähistav fotonäitus Maaülikooli raamatukogus avati Naiskodukaitse 2. veebruaril, Tartu rahu aastapäeval avati Eesti Maaülikooli raamatukogus Naiskodukaitse tegevust kajastav fotonäitus. Näituse avamisega anti avalöök sel aastal 90. aasta juubelit tähistava Eesti suurima naisorganisatsiooni aastapäevaüritustele. ← Eelmine Naiskodukaitsjad mannekeeni väljakutses Järgmine → Ühised väärtused loovad koostöö Maaülikooli raamatukogus avati Naiskodukaitse 90. juubelit tähistav fotonäitus

Maaülikooli raamatukogus avati Naiskodukaitse 90. juubelit tähistav fotonäitus

2. veebr. 2017

2. veebruaril, Tartu rahu aastapäeval avati Eesti Maaülikooli raamatukogus Naiskodukaitse tegevust kajastav fotonäitus. Näituse avamisega anti avalöök sel aastal 90. aasta juubelit tähistava Eesti suurima naisorganisatsiooni aastapäevaüritustele.

Maaülikooli raamatukogus avati Naiskodukaitse 90. juubelit tähistav fotonäitus

Naiskodukaitse Tartu ringkonna esinaise Triin Viltropi sõnul, on tal hea meel, et me saame kokku just ühe Tartu kõrgkooli ruumides. Tartu ringkonna nägu on alati vorminud paiknemine ülikoolilinnas ja Tartu vaim. Kümnendik kõikidest naiskodukaitsjatest tegutseb Tartus ja Tartumaal olles osa ühtsest ja aina tihenevast turvavaibast.

Käesoleva näituseprojektiga tähistame Naiskodukaitse 90 aastat ja kõiki meie naisi. Kõikvõimalikelt elualadelt, kõikvõimalikest Eestimaa paikadest – isamaaliselt meelestatud ja igas olukorras hakkama saavad. Sünnipäevanäituselt vaatab vastu osa Kaitseliidu perest – naised, kes vastavalt oma oskustele, võimetele ja võimalustele panustavad Naiskodukaitse ja Kaitseliidu riigikaitseliste ülesannete täitmisesse. Kodanikud, kes oskavad ise erinevates olukordades toime tulla, aidata oma perekonda ja tuttavaid ning kes loovad seeläbi turvalisemat keskkonda ja teadlikumat elanikkonda. Naiskodukaitsja väärtustab kodumaad ja tahab selles osas midagi ka ette võtta, täita oma kohust. Seinale riputatud pildid annavad võimaluse ka teistele kiigata Naiskodukaitse argi- ja pidupäeva ning koos meiega tähistada märgilist aega eesti suurima naisorganisatsiooni ajaloos – täpselt seitsme kuu pärast täitub Naiskodukaitsel väärikad 90 aastat. Võime kõik tõdeda, et vaatamata kõrgele eale NKK on särav, tegutsemisindu täis ja hästi kohanenud. Eesti naine suudab kõike ja on seejuures alati naeratav ja kaunilt fotogeeniline.

Oma kõne lõpetas Viltrop tänusõnadega: „Aitäh, kallid kaasvõitlejad, et koos seda teed käime ja Naiskodukaitse lugu loome. Ma tänan kõiki, kes õigel hetkel õiges kohas on teinud oma kaameraga klõpsu, mis võimaldab läbi selle näituse jagada Naiskodukaitse Tartu ringkonna lugu. Ma tänan Eesti Maaülikooli raamatukogu, et meil on koht kus oma lugu esitleda.“

Maaülikooli raamatukogus avati Naiskodukaitse 90. juubelit tähistav fotonäitus
Maaülikooli raamatukogus avati Naiskodukaitse 90. juubelit tähistav fotonäitus

Fotonäituse avamisel pidasid oma kõne ka Tartu linnapea Urmas Klaas ja Naiskodukaitse Tartu ringkonna instruktor Leane Morits.

Juubelinäitust on võimalik külastada Eesti Maaülikooli raamatukogus, kuni 16.veebruarini. 

Rohkem pilte näituse avamiselt leiad siit.

Fotograafid: Eha Jakobson, Merili Sepp ja Monika Ristisaar.

FastLion CMS

Maaülikooli raamatukogus avati Naiskodukaitse

Maaülikooli raamatukogus avati Naiskodukaitse

Naiskodukaitse Tartu ringkonna esinaise Triin Viltropi sõnul, on tal hea meel, et me saame kokku just ühe Tartu kõrgkooli ruumides Tartu ringkonna nägu on alati vorminud paiknemine ülikoolilinnas ja Tartu vaim 2. veebruaril, Tartu rahu aastapäeval avati Eesti Maaülikooli raamatukogus Naiskodukaitse tegevust kajastav fotonäitus. Näituse avamisega anti avalöök sel aastal 90. aasta juubelit tähistava Eesti suurima naisorganisatsiooni aastapäevaüritustele.

Maaülikooli raamatukogus avati Naiskodukaitse 90. juubelit tähistav fotonäitus

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse