Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Laulupeo lugu Naiskodukaitse võtmes Laulupeo lugu Naiskodukaitse võtmes Laulu- ja tantsupeo väliköökide toimimise ja supi jagamisega oli nädala jooksul ametis 130 naiskodukaitsjat ja kaitseliitlast. Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul on tegemist erakordselt mahuka tööga, kuid tänu varasematelt pidudelt saadud kogemusele oldi peonädalaks valmis. Laulupeo lugu Naiskodukaitse võtmes

Laulupeo lugu Naiskodukaitse võtmes

8. juulil 2019

Laulu- ja tantsupeo väliköökide toimimise ja supi jagamisega oli nädala jooksul ametis 130 naiskodukaitsjat ja kaitseliitlast. Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul on tegemist erakordselt mahuka tööga, kuid tänu varasematelt pidudelt saadud kogemusele oldi peonädalaks valmis.

Laulupeo lugu Naiskodukaitse võtmes
Foto: Helen Allas

Kokku jagati lauljatele, tantsijatele ja muusikutele nädala jooksul laiali 61 tonni suppi, mis tähendab 180 000 supiportsjonit.

 

Peoliste lõunamenüüs oli viis erinevat suppi, millele lisaks jagati nädala jooksul välja ka 12 000 pätsi leiba.

Laulupeo lugu Naiskodukaitse võtmes
Foto: Asso Puidet, Kaitse Kodu

Laupäeval käis teiste hulgas söömas ka president Kersti Kaljulaid, kes tutvus väliköögi tööga ning tänas naiskodukaitsjaid suure töö eest. Oma tänu avaldasid ka saalitäis ehk 2400 lauljat, kes söögilauast püsti tõusid ning toitlustajatele “Me täname” laulsid. Spontaanne tegu võttis mitmel nädalapäevad toitlustanud naiskodukaitsjal heldimusest pisara silma. Tööd tehti palju, randmed olid õhtuks kulbitõstmisest valusad, kuid kõik see oli seda väärt. “Tunnen, et olen teinud midagi head,” oli nii mitmegi naiskodukaitsja mõtteis.

Laulupeo lugu Naiskodukaitse võtmes
President tutvumas laulupeo väliköögi tööga. Foto: Heli Illipe-Sootak

Videoklipp laulupeo peaproovi päevast:

FastLion CMS

Laulupeo lugu Naiskodukaitse võtmes

Laulupeo lugu Naiskodukaitse võtmes

Foto: Helen Allas Kokku jagati lauljatele, tantsijatele ja muusikutele nädala jooksul laiali 61 tonni suppi, mis tähendab 180 000 supiportsjonit Peoliste lõunamenüüs oli viis erinevat suppi, millele lisaks jagati nädala jooksul välja ka 12 000 pätsi leiba Laulu- ja tantsupeo väliköökide toimimise ja supi jagamisega oli nädala jooksul ametis 130 naiskodukaitsjat ja kaitseliitlast. Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul on tegemist erakordselt mahuka tööga, kuid tänu varasematelt pidudelt saadud kogemusele oldi peonädalaks valmis.

Laulupeo lugu Naiskodukaitse võtmes

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse