Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kuidas me Afganistani sõduritele moosi keetsime Kuidas me Afganistani sõduritele Kui Risti jaoskonna „Põlle ja kulbiga päeval” hakkas moos juba purkidesse saama, ütles keegi, et selliseid asju võiks veel ja veel korraldada – nii tore ju! Kõik muidugi kohe nõus ja hakkamas. Ning kui siis Kaja Mander tuli mõttele, et aga me võiksime ju Afganistani missioonil viibivatele sõduritele moosi keeta, lahvatas leek põlema! Kõik hakkasid kohe õhinaga seletama ja asja organiseerima. " ← Eelmine Oodatakse kandidaate „Aasta naiskodukaitsja 2012“ ja „Aasta kaitseliitlane 2012“ konkursile Järgmine → Naiskodukaitsjatest saavad mentorid Kuidas me Afganistani sõduritele moosi keetsime

Kuidas me Afganistani sõduritele moosi keetsime

Kati Ojaver-Heidemann 3. okt. 2012

Kui Risti jaoskonna „Põlle ja kulbiga päeval” hakkas moos juba purkidesse saama, ütles keegi, et selliseid asju võiks veel ja veel korraldada – nii tore ju! Kõik muidugi kohe nõus ja hakkamas. Ning kui siis Kaja Mander tuli mõttele, et aga me võiksime ju Afganistani missioonil viibivatele sõduritele moosi keeta, lahvatas leek põlema! Kõik hakkasid kohe õhinaga seletama ja asja organiseerima.

Sveta lubas igaks juhuks enne ikka järele uurida, et kas ja kuidas seda teha saab. Naiskodukaitse juhtide ja Kaitseväe Tugikeskuse heakskiit tuli kiirelt ja kohe sai ka sobilik kuupäev paika.

 

Õunad ja pohlad annetasid head inimesed  - Aino Jõks, Elmar ja Linda Valper, Õie Bugotkina, Luule Mustkivi. Tegelikult pakkusid meile kohe õunu Lääne ringkonna Hiiumaa naiskodukaitsjad, aitäh neile! Aga kuna sõbrad/tuttavad Läänemaalt soovisid ka väga aidata, siis me ei hakanud õunu üle mere transportima.

 

Kuidas me Afganistani sõduritele moosi keetsime
Kuidas me Afganistani sõduritele moosi keetsime
Kuidas me Afganistani sõduritele moosi keetsime

 

30. septembril koguneski  Risti jaoskonna majja 15 Lääne ringkonna naist, kaasas 4 last ja 1 mees, Risti malevkonna pealik Aksel. Tema osaks jäi tähtsa päeva puhul  lipp masti tõmmata, naisi rammu vajavatel hetkedel aidata ja muidu moraalselt toeks olla. Sveta tuli Haapsalust katlaga ja siis läks lahti: pesemine, lõikumine, tükeldamine, segamine, maitsestamine, maitsmine, purgistamine, kaanetamine  – suur segadus nagu ikka suurema laari moosi keetmisel. Vahele ka konsulteerimine ja üksteise kiitmine! Vahepeal saime ennast kohvi kõrvale turgutada maitsva õunakoogiga, mille Grete hommikul kodus valmis oli küpsetanud. Samal ajal teises toas käis usin siltide ettevalmistamine ja salvrätikute lõikamine, et purgid ikka ilusad ja toredad saaks, sest enne ärasaatmist  on meil plaanis kõik moosipurgid vanaemade kombel värvilise paberiga kaanetada ja lisada igale purgile ka sildike heade soovidega. Ikka, et sõdurpoistel oleks toredam Jõulude ajal pakki avada. Loodame südamest, et sellest tuleb neile tore üllatus, sest sokke/kindaid saadame ju neile juba kolmandat aastat, aga kodust moosi ei oska nad küll oodata.

 

 

Tahaks soovida, et ka sellest ettevõtmisest kujuneb tore traditsioon, mis rõõmustab tulevikus nii moosi saajaid kui tegijaid – andmisrõõm on ju see kõige suurem rõõm! Meie igatahes oleme ülimalt õnnelikud, et selline tore mõte teoks sai ja ausalt öeldes sain mina isiklikult sel päeval nii palju energiat juurde, et õhtul koju jõudes veel pimedani aias kaevasin ja uue peenra valmis tegin.

 

Fotod: Svetlana Mustkivi ja Kati Ojaver-Heidemann

Rohkem pilte galeriis.

Kuidas me Afganistani sõduritele moosi keetsime


Kommenteerib Marilin Prants, Naiskodukaitse esinaise asetäitja:

"Selgi aastal jätkub meie koostöö Kaitseväega missioonil viibivate eestlaste jõulude rõõmsamaks muutmisel. Lääne ringkonna vabatahtlike naiskodukaitsjate algatus lisada igasse kingipakki ka purgike õunamoosi sai positiivset tagasisidet Kaitseväe Tugikeskuse poolt. Eesmärk on umbes 160le missioonil viibivale kaitseväelasele kududa villased rahvusmustrites sõrmikud või sokid. Tänu läänekatele saame kingipaki väheke kopsakamaks muuta."

 

FastLion CMS

Kuidas me Afganistani sõduritele

Kuidas me Afganistani sõduritele

Sveta lubas igaks juhuks enne ikka järele uurida, et kas ja kuidas seda teha saab Naiskodukaitse juhtide ja Kaitseväe Tugikeskuse heakskiit tuli kiirelt ja kohe sai ka sobilik kuupäev paika Kui Risti jaoskonna „Põlle ja kulbiga päeval” hakkas moos juba purkidesse saama, ütles keegi, et selliseid asju võiks veel ja veel korraldada – nii tore ju! Kõik muidugi kohe nõus ja hakkamas. Ning kui siis Kaja Mander tuli mõttele, et aga me võiksime ju Afganistani missioonil viibivatele sõduritele moosi keeta, lahvatas leek põlema! Kõik hakkasid kohe õhinaga seletama ja asja organiseerima.

Kuidas me Afganistani sõduritele moosi keetsime

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse