Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kõhud hiina toidust punni Kõhud hiina toidust punni 10. aprilli õhtul kogunesid meiekandi naised järjekordsele Rapla jaoskonna naisteõhtule. Sedapuhku valmistati üheskoos hiina toitu. ← Eelmine Puna ikka põskedesse saime Järgmine → Rapla naiskond käis Piirsalus laskmas Kõhud hiina toidust punni

Kõhud hiina toidust punni

Nele Sarrapik 11. aprillil 2012

10. aprilli õhtul kogunesid meiekandi naised järjekordsele Rapla jaoskonna naisteõhtule. Sedapuhku valmistati üheskoos hiina toitu.

Kõhud hiina toidust punni

Aprillikuu naisteõhtu pealt võis taaskord näha eelmiselgi aastal märgata olnud trendi, et mida lähemale suvele, seda vähem hakkab naisteõhtutel naisi käima – eks pikad kevadõhtud meelitavad muugagi. Igatahes oli sellegipoolest rõõm jaoskonnakaaslastega taas kokku saada ja tutvuda sellise põneva teemaga nagu hiina köök. Nuge klõbistati ja kõikvõimalikke pudeleid nuusutati jaoskonna aseesinaise Ingridi käe all. Ingrid on ise mõnda aega Hiinas elanud ja seega sealse kultuuri ja toitumistraditsioonidega sina peal.

Sedapuhku valmis naiste käe all kalatoit, mis sisaldas mõõkkala, koospiima, seeni, kalakastet, kurkumi ja veel tuhandet asja, mida ma ei mäleta:). Üht ma tean, soola sinna ei pandud ja nagu me teada saime, siis hiina toitudesse üldse soola ei panda. Seda imelikum oli see, et meie mõõkkalaroog, mis vaatamata kõigele oli väga maitsev, õnnestus mingil kombel „üle soolata“. Teine toit oli aedviljaroog bakla¾aanist, mis on muide vaese mehe liha, paprikast, varssellerist, sibulast, ananassist, erinevatest maitseainetest ja taaskord asjadest, mida ma enam ei mäleta.

Kõhud hiina toidust punni

Potid pliidile pandud, hakkasid hõrgud lõhnad Alu mõisa köögis kiiresti levima ja oodati suure huviga, mis sealt siis lõpuks välja tuleb. See lõpuks käis muideks väga kiiresti ja üsna pea katsime laua ja võiski sööma hakata. Kala- ja aedviljaroogade juurde käis mõistagi riis. Lisaks haukasime kõrvale gruusia saia, mis pidi olema kõige lähedasem hiina saiale. Tuleb öelda, et tulem sai ootustele vastavalt väga hea. Kellele mekkis rohkem kala- ja kellele aedviljaroog, oli maitse asi. Ja kõigile maitses riis, see oli kindel. Osalejate vähesuse tõttu sai sööki veel kaasagi pakitud.

Kõhud hiina toidust punni

Tegelikult valisime seekordse naisteõhtu teemaks hiina toidu ju seetõttu, et kes siis ei ihkaks värskendavat kerget vaheldust kevadisele toidulauale. Rannahooajaks valmistumise asemel pugisime me aga heast toidust kõhud hoopis korralikult punni. Selline kevad siis Rapla jaoskonnas:).

Igatahes suur tänu Ingridile õpetamast ja kohtumiseni järgmisel naisteõhtul.

FastLion CMS

Kõhud hiina toidust punni

Kõhud hiina toidust punni

Aprillikuu naisteõhtu pealt võis taaskord näha eelmiselgi aastal märgata olnud trendi, et mida lähemale suvele, seda vähem hakkab naisteõhtutel naisi käima – eks pikad kevadõhtud meelitavad muugagi Igatahes oli sellegipoolest rõõm jaoskonnakaaslastega taas kokku saada ja tutvuda sellise põneva teemaga nagu hiina köök 10. aprilli õhtul kogunesid meiekandi naised järjekordsele Rapla jaoskonna naisteõhtule. Sedapuhku valmistati üheskoos hiina toitu.

Kõhud hiina toidust punni

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse