Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Kevadtormil osaleb ligi 90 naiskodukaitsjat Kevadtormil osaleb ligi 90 Kümme Naiskodukaitse ringkonda on kaasatud Kevadtormil osalevate Kaitseliidu üksuste töösse formeerijate, välikokkade, staabiassistentide ning parameedikutena. Tartu ringkonna naiskodukaitsjad tööhoos! Foto: Siim Teder, Eesti Kaitsevägi Foto: Siim Teder, Eesti Kaitsevägi ← Eelmine Naiskodukaitse ajalooseminaril arendati virtuaalmuuseumi ideed Järgmine → Naiskodukaitse ootab Rühmaparameediku erialakursusele KL-is kandidaate Kevadtormil osaleb ligi 90 naiskodukaitsjat

Kevadtormil osaleb ligi 90 naiskodukaitsjat

16. mail 2014

Kümme Naiskodukaitse ringkonda on kaasatud Kevadtormil osalevate Kaitseliidu üksuste töösse formeerijate, välikokkade, staabiassistentide ning parameedikutena.

Kevadtormil osaleb ligi 90 naiskodukaitsjat
Emadepäeval kodust kaugel olevad naised ei jää lilledest ilma!
Kevadtormil osaleb ligi 90 naiskodukaitsjat
Foto: Uno Minka

 

Kõige enam naisi leiab rakendust üksuste formeerimisel.  Näiteks Tartu ringkonnast on väljas üle 20 naise, kes  tagavad üksuste kiire ja korrektse varustamise vajalike vormielementidega.

 

Naistel on oluline roll ka toitlustamises, 15 naiskodukaitsjat hoolitsevad selle eest, et võitlejate kaitsetahe tühja kõhu tõttu raugema ei kipuks.

 

Kaitseliidu üksuste staabitöösse on kaasatud meie staabiassistendid. Muuhulgas töötavad 14 naist seitsmest erinevast ringkonnast vahetustega selle nimel, et aidata tagada Kevadtormil maakaitse staabi töö toimimine.

 

Staabiassistendina Kevadtormil osalenud Hiiumaa naiskodukaitsja Küllike Tammeveski ütles, et Kevadtorm oli tema jaoks hea kogemus ning väga põnev oli näha seestpoolt, kuidas sellist suurt õppust korraldatakse. "Kevadtormi staabiassistendi töö erines paljuski kursusel õpitust, aga õhkkond oli meeldiv ja väga toetav ning tundsime ennast vajalike ja hoitutena," ütles Küllike.  Ta lisas, et loodetavasti läks naiste panus asja ette ning kiitis mehi emadepäeva üllatuse korraldamise eest.

 

Naiskodukaitse Tartu ringkonna instruktor Leane Moritsa sõnul õigustab Naiskodukaitse väljaõpe ennast Kaitseliidu tegevust toetavate ülesannete juures igati. "Peame tegelema sellega, et veel rohkem naiskodukaitsjaid söandaksid võtta endale vastutuse olla formeerija, välikokk, meedik ja staabiassistent, et tagada vajalike funktsioonide täitmine suurõppustel ja ka nende vahepealsel ajal", ütles Leane, kes oli ka ise Kevadtormi ajal nädal aega koos teiste naiskodukaitsjatega metsas toimetamas. 

Kevadtormil osaleb ligi 90 naiskodukaitsjat
Foto: Uno Minka

Naiskodukaitsjate jaoks lõppeb õppus Kevadtorm 2014 reedel, 23. mail.

Kevadtorm on kaitseväe suurim õppus, millest sel aastal võtab osa 6000 kaitseväelast, kaitseliitlast, naiskodukaitsjat, reservväelast ning liitlasriikide üksused.

Õppus hõlmab Põlva, Tartu, Valga, Viljandi ja Võru maakondi. Põhiosa tegevusest viiakse läbi Valgamaal.

Kevadtormil osaleb ligi 90 naiskodukaitsjat
Tartu ringkonna naiskodukaitsjad tööhoos! Foto: Siim Teder, Eesti Kaitsevägi
Kevadtormil osaleb ligi 90 naiskodukaitsjat
Foto: Siim Teder, Eesti Kaitsevägi

FastLion CMS

Kevadtormil osaleb ligi 90

Kevadtormil osaleb ligi 90

Emadepäeval kodust kaugel olevad naised ei jää lilledest ilma! Foto: Uno Minka Kõige enam naisi leiab rakendust üksuste formeerimisel Näiteks Tartu ringkonnast on väljas üle 20 naise, kes tagavad üksuste kiire ja korrektse varustamise vajalike vormielementidega Kümme Naiskodukaitse ringkonda on kaasatud Kevadtormil osalevate Kaitseliidu üksuste töösse formeerijate, välikokkade, staabiassistentide ning parameedikutena.

Kevadtormil osaleb ligi 90 naiskodukaitsjat

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse