Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Keha on meil nõder, aga vaim tugev Keha on meil nõder, Sõbrapäeva eelõhtul kogunesid Rapla jaoskonna naiskodukaitsjad ja sõbrad Alu mõisa naisteõhtule, mille teemaks oli sedakorda „Mis on pilates?“. Pilatese positiivsed mõjud - Sa parandad enda tasakaalu - Sa leevendad stressi - Sinu seedimine muutub paremaks - Su vereringe paraneb - Su immuunsüsteem tugevneb - Sa vormid oma keha - Sa arendad jõudu ja koordinatsiooni - Sa saad ilusa rühi - Sa saad pikad ja saledad lihased - Sa õpid tundma oma keha - Sa tugevdad oma kõhulihaseid ← Eelmine Hiie jaoskonnas algasid ettevalmistused kevadiseks koormusmatkaks Järgmine → Rapla kirikuaias kostus 54 tõotust Eestit hoida ja kaitsta Keha on meil nõder, aga vaim tugev

Keha on meil nõder, aga vaim tugev

Nele Pernits 14. veebr. 2014

Sõbrapäeva eelõhtul kogunesid Rapla jaoskonna naiskodukaitsjad ja sõbrad Alu mõisa naisteõhtule, mille teemaks oli sedakorda „Mis on pilates?“.

Keha on meil nõder, aga vaim tugev

Nüüdseks juba pea kolm aastat toimunud naisteõhtutel ei olegi siiani sporti tehtud – pigem on keskendutud, kas meisterdamisele, toidu valmistamisele või muule taolisele. Oluline on teema valikul alati olnud see, et naisteõhtul võib tegeleda millega tahes, peaasi, naised  ise seda tahavad. Sel korral siis taheti pilatesega tutvust teha. Huvilisi kogunes kenake hulk nii oma kui teist jaoskondadest ja lisaks oli külalisigi. Kõik panid spordiriided selga, sättisid matid maha ja olid ootusärevust täis.

Keha on meil nõder, aga vaim tugev

Õpetajaks, kes pilatesest, iga harjutuse kasulikkusest ja õigest sooritusviisist rääkis, oli Aet Harju ringkonna Saue jaoskonnast. Aet ise on juba seitse aastat pilatesega tegelenud ja teab hästi, millest ta räägib. Vaadates Aeta harjutusi sooritamas, tundus see kõik nii kerge, aga ise jalgu lae poole upitades, oli küll tunne, et oi, kui nõder saab üks keha olla ja viimane aeg on pilatesega regulaarselt tegelema hakata, sest tundub, et korsetilihastele (mis on naistele mõistagi ikka kõige olulisemadJ) pole pelgast jooksmisest ja rahvatantsust mingit kasu. Samas enda ümber ringi vaadates võis näha ainult pingutavaid ja tõeliselt keskendunud naisi, kes tahtsid hakkama saada ja oma keha üle kontrolli omada, mis siis, et oli raske ja keha võitles vastu, kuidas sai, sellest püüti tahtega üle olla. Taaskord tuleb tõdeda, et vaim on naiskodukaitsjatel tugev ja tahe on kõige alus.

Keha on meil nõder, aga vaim tugev
Päris spordivõõrad need Rapla naised siiski pole - stiilinäide Naiskodukaitse suvepäevadelt 2013. Foto: Meelis Pernits

Treeningu lõpul tundusid kõik olevat väsinud, ent täis uut energiat. Kindlasti oli ka neid, kes avastasid, et see on just nende spordiala ja sellega tuleb jõudumööda tegelema hakata. Mõtteainet jagus igatahes kõigile. Kuna oli siiski sõbrapäeva eelõhtu, ei saanud ka kingitusteta – igaüks sai kaasa isetehtud seebi ja Märjamaa kalendri. Nii mitmedki jäid veel peale treeningut jutlema ja plaani pidama, mida edaspidi naiskodukaitsjatega ühiselt ette võtta.

Annette Lefterow kirjutab oma raamatus:

Pilates on treeninguvorm, mis ühendab vanad traditsioonid, oskused ja teadmised tänapäevaste teadmistega. Tänu harjutuste lihtsusele ja pehmusele võib pilatest treenida igaüks. Paljud harrastavad pilatest, kuna see parandab figuuri ning muudab keha saledaks ja kauniks.

Pilatese positiivsed mõjud

-        Sa parandad enda tasakaalu

-        Sa leevendad stressi

-        Sinu seedimine muutub paremaks

-        Su vereringe paraneb

-        Su immuunsüsteem tugevneb

-        Sa vormid oma keha

-        Sa arendad jõudu ja koordinatsiooni

-        Sa saad ilusa rühi

-        Sa saad pikad ja saledad lihased

-        Sa õpid tundma oma keha

-        Sa tugevdad oma kõhulihaseid

 

FastLion CMS

Keha on meil nõder,

Keha on meil nõder,

Nüüdseks juba pea kolm aastat toimunud naisteõhtutel ei olegi siiani sporti tehtud – pigem on keskendutud, kas meisterdamisele, toidu valmistamisele või muule taolisele Oluline on teema valikul alati olnud see, et naisteõhtul võib tegeleda millega tahes, peaasi, naised ise seda tahavad Sõbrapäeva eelõhtul kogunesid Rapla jaoskonna naiskodukaitsjad ja sõbrad Alu mõisa naisteõhtule, mille teemaks oli sedakorda „Mis on pilates?“.

Keha on meil nõder, aga vaim tugev

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse