Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Instruktorikursus – vaprate väljakutse Instruktorikursus – vaprate väljakutse Neli päeva ja ööd täis pinget, suurt tahet, eneseületamisi, heameelt, läbikukkumistunnet, ühtehoidmist, meeletul hulgal infot ja lõpmatut analüüsi – 4. -7. augustini Kaitseliidu Koolis toimunud Instruktorikursuse lõpetas 13 naiskodukaitsjat. Tegudele, instruktorid! ← Eelmine Naiskodukaitsjad võõrustavad Vantaa reservväelasi Järgmine → Kuidas ¾ürii võidufotosid valis ehk kokkuvõte Naiskodukaitse fotokonkursist Instruktorikursus – vaprate väljakutse

Instruktorikursus – vaprate väljakutse

N. Sarrapik 8. augustil 2011

Neli päeva ja ööd täis pinget, suurt tahet, eneseületamisi, heameelt, läbikukkumistunnet, ühtehoidmist, meeletul hulgal infot ja lõpmatut analüüsi – 4.-7. augustini Kaitseliidu Koolis toimunud Instruktorikursuse lõpetas 13 naiskodukaitsjat.

Instruktorikursus – vaprate väljakutse
Ilma meie-tundeta Instruktorikursusel hakkama ei saa.

Instruktorikursus on kursus, mille edukalt lõpetanud on suutelised viima läbi efektiivseid õppetunde ning oma kaasvõitlejaid õpitud erialal koolitama. Seekordne Instruktorikusrus oli mõeldud spetsiaalselt Naiskodukaitsele ning eriti just nendele liikmetele, kes on planeeritud esmaabi instruktoriks saama ja tahavad sügisel Esmaabi instruktori kursusele minna. Et asi liiga ühekülgne poleks, olid kursusel lisaks veel mõned toitlustus-, organisatsiooniõppe ja avalike suhete eriala tulevasi instruktorid ning ka üks kaitseväelane. Lisaks väga erilisele osalejaskonnale, sest Naiskodukaitse kursused on alati erilised, oli ka kursus ise tavapärasest pisut lühem, ent selle võrra intensiivsem ja rohkem kaugõpet ning iseseisvat tööd sisaldav. 

Instruktorikursus – vaprate väljakutse
Vaprad lõpetajad koos oma õpetajatega.

Seekordsed kursuslased olid ennastjuhtivad õppijad ja erakordselt huvitatud oma arengust instruktorina. Nad olid lausa nii õpihimulised, et kui ühel öösel tavainimeste uneajal kogu majast elekter ära võeti, oli see probleem, sest ööd olid kõige magusamad tundide ettevalmistamise ajad. Kursuse raames viis iga osaleja oma kaaslastele läbi neli õppetundi demonstreerides seejuures leidlikku ja kindlat meelt ning varasemaid ja kursusel omandatud teadmisi. Oli keskmisel tasemel läbi viidud tunde, oli häid ja lausa suurepäraseid. Hea oli tõdeda, et väga kiirelt võeti omaks, et loeng pole piisav väljakutse ja oma õppijaid ei tohi alahinnata – õpetamise maailm on niivõrd lai ja võimalusterohke, et lausa patt oleks kusagile pidama jääda ja mitte edasi uute meetodite, viiside ja võtete juurde edasi areneda.

Instruktorikursus – vaprate väljakutse
Paelapunumise tunnis.

Lisaks koolitajaoskustele  arendab Instruktorikursus ka analüüsi võimet. Kõrvalt vaadatakse nii iseenda kui kaaslaste tunde, õppides mõlemast kogemusest. Kursusel on kaaslased sinu suurim varandus ja õpivara.

 

Paljud tunnistasid kursuse algul, et nad on kuulnud, et Instruktorikursus on Kaitseliidu Kooli kõige hirmsam kursus. Ilselt ta mitmes mõttes seda oligi – pikad päevad ja ööd, rambipalavik, tohutult infot. Samas teab ainult see, kes on selle kurs use ise läbi teinud, et teises mõttes on see Kooli kõige parem kursus, sest kui sa selle endast läbi lased, ei saa sa päris endiseks enam kunagi. Ainult kõige vapramad võtavad vastutuse, mis kaasneb selle kursuse läbimisega – ise koolitajaks hakkamine.

 

Hoolimata sellest, et kursus oli vaimselt ja füüsiliselt raske nii õppijatele kui koolitajatele, tõdesid kursuse lõppedes siiski kõik, et jälle on millegi erakordsega hakkama saadud ja igaühe maailm on avardunud. Naiskodukaitse on 13 hea instruktori võrra rikkam – loodetavasti sünnib sellest kasu nii organisatsioonile endale kui ka laiemalt ühiskonnale. Tegudele, instruktorid!

FastLion CMS

Instruktorikursus – vaprate väljakutse

Instruktorikursus – vaprate väljakutse

Ilma meie-tundeta Instruktorikursusel hakkama ei saa Instruktorikursus on kursus, mille edukalt lõpetanud on suutelised viima läbi efektiivseid õppetunde ning oma kaasvõitlejaid õpitud erialal koolitama Neli päeva ja ööd täis pinget, suurt tahet, eneseületamisi, heameelt, läbikukkumistunnet, ühtehoidmist, meeletul hulgal infot ja lõpmatut analüüsi – 4.-7. augustini Kaitseliidu Koolis toimunud Instruktorikursuse lõpetas 13 naiskodukaitsjat.

Instruktorikursus – vaprate väljakutse

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse