Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Harju naiskodukaitsjad veeresid sajaga Harju naiskodukaitsjad veeresid sajaga 14. juuli hommik Kehras oli rahva- ja rattarohke - algamas oli üle-eestilise jalgrattamatka "Veereme sajaga" teine päev. Hommik algas Kehra jaamahoones asuvas Vabadussõja murdelahingu muuseumis, kus muuseumi giid Anne Oruaas andis ülevaate 1919. aasta algul Kehra ümbruses peetud Vabadussõja lahingutest. Matkamine ← Eelmine Kose naiskodukaitsjad kogusid Peipsi ääres matkatarkusi Järgmine → Väliköögis ei saa töö kunagi otsa ja lõpuks on kokk korstnapühkija Harju naiskodukaitsjad veeresid sajaga

Harju naiskodukaitsjad veeresid sajaga

Diana Mihkelsoo 30. juulil 2018

14.juuli hommik Kehras oli rahva- ja rattarohke - algamas oli üle-eestilise jalgrattamatka "Veereme sajaga" teine päev. Hommik algas Kehra jaamahoones asuvas Vabadussõja murdelahingu muuseumis, kus muuseumi giid Anne Oruaas andis ülevaate 1919. aasta algul Kehra ümbruses peetud Vabadussõja lahingutest.

Harju naiskodukaitsjad veeresid sajaga
Foto: Diana Mihkelsoo

Seejärel kogunesid osalejad starti, teiste seas ka rühm Harju ringkonna naiskodukaitsjaid - Iivi, Lana ja Elbe Kuusalu jaoskonnast ja Diana Kose jaoskonnast.
Trass kulges vaheldusrikkal maastikul,  läbides mitmeid mälestuspaiku: Vabadussõja mälestussambad Vetlas, Voosel ja Ardus ning memoriaalid Kautlas  ja Alansil. Mälestuspaikades rääkis ajaloost Kose jaoskonna naiskodukaitsja Anne-Mari Alver.

 

Vaheldusrikas oli ka  ilm  -    pikalt päikesepaistega hellitatud rattureid tabas sõidu kestel paaritunnine tugev vihmasadu, mis pakkus küll meeldivat jahutust, kuid jättis teele suured loigud, muutis rajad pehmeks ja pritsis sõitjad poriseks. Läbi loikude vallatut vigursõitu teinud kaaslast manitseti sõnadega: "Kuidas sa sõidad, ise veel vanaema!"

 

Rattureid autoga saatnud Reinika Tatter oli toeks oma päikselise naeratuse ja küsimusega, kas kõik on hästi, kindlust lisas teadmine, et vajadusel on abi lähedal.

Harju naiskodukaitsjad veeresid sajaga
Foto: Diana Mihkelsoo

Paunküla veehoidla äärde jõudes oli rühma otsus ühine - koos riiete ja ratastega vette! Järvevees karastatud ja puhtaks uhutud seltskond jätkas vapralt teekonda, riided said päikeses peagi kuivaks. Pingutus ja üksteise toetamine tasus end ära -   jõudsime  õnnelikult lõpp-punkti Kuimetsas, kus ootamas  kokkade valmistatud hõrgutised.  Olime oma söögi auga välja teeninud!

 

Rattamatka teine päev kinkis meile  75 kilomeetrit Eestimaa kauneid vaateid, hea seltskonna ja veendumuse, et oleme valmis ühise eesmärgi nimel pingutama.

 

"Elu ei peagi ainult lust ja lillepidu olema. Raskusi peab ka olema, et oleks hea meel nende ületamisest," lausus Iivi sõidu lõpetuseks.

FastLion CMS

Harju naiskodukaitsjad veeresid sajaga

Harju naiskodukaitsjad veeresid sajaga

Foto: Diana Mihkelsoo Seejärel kogunesid osalejad starti, teiste seas ka rühm Harju ringkonna naiskodukaitsjaid - Iivi, Lana ja Elbe Kuusalu jaoskonnast ja Diana Kose jaoskonnast Trass kulges vaheldusrikkal maastikul, läbides mitmeid mälestuspaiku: Vabadussõja mälestussambad Vetlas, Voosel ja Ardus ning memoriaalid Kautlas ja Alansil 14.juuli hommik Kehras oli rahva- ja rattarohke - algamas oli üle-eestilise jalgrattamatka "Veereme sajaga" teine päev. Hommik algas Kehra jaamahoones asuvas Vabadussõja murdelahingu muuseumis, kus muuseumi giid Anne Oruaas andis ülevaate 1919. aasta algul Kehra ümbruses peetud Vabadussõja lahingutest.

Harju naiskodukaitsjad veeresid sajaga

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse