Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Evakuatsioonirühma õppepäev läbi värske pilgu Evakuatsioonirühma õppepäev läbi värske Värske naiskodukaitsjana (olen üks neist tuhandest, kes sellel kevadel liitusid) on mul baasväljaõppe läbimine veel pooleli. Aga kohe, kui kuskil sissejuhatavas loengus evakuatsioonirühmast kuulsin, pani see mind kõrvu kikitama - tundus valdkond, mis on keeruline, põnev ja väga-väga vajalik korraga. Järgmine → Taasasutasime Jõelähtme jaoskonna Evakuatsioonirühma õppepäev läbi värske pilgu

Evakuatsioonirühma õppepäev läbi värske pilgu

Gea Otsa 19. juunil 2022

Värske naiskodukaitsjana (olen üks neist tuhandest, kes sellel kevadel liitusid) on mul baasväljaõppe läbimine veel pooleli. Aga kohe, kui kuskil sissejuhatavas loengus evakuatsioonirühmast kuulsin, pani see mind kõrvu kikitama - tundus valdkond, mis on keeruline, põnev ja väga-väga vajalik korraga.

Oma tavaelus tegelen kommunikatsiooniga ja tean, kui oluline on kriisiolukorraks valmis olla. Sest kriis tuleb alati ootamatult ja pole kunagi selline, nagu ette kujutati. Seetõttu peavad need rutiinid, mida on enne võimalik läbi mõelda, olema paigas ja kokku harjutatud. Ning tsiviilelanikkonna eest hoolitsemine ja inimeste ohutuse tagamine on võtmetähtsusega ükskõik millises keerulises olukorras.

Evakuatsioonirühma õppepäev läbi värske pilgu
Foto Eili Erg
Evakuatsioonirühma õppepäev läbi värske pilgu
Foto Liina Riismaa

Evakuatsioonirühma õppepäeval süvenes arusaam valdkonna komplekssusest veelgi. Evakuatsioonipunkti ettevalmistamine, logistika, meditsiiniabi (sh psühholoogiline esmaabi), kõikvõimalike ettenägematute olukordade lahendamine, sidepidamine, avalikud suhted ja sisekommunikatsioon, koostöö teiste osapooltega...

Arvestamist vajavaid detaile on palju ning evakuatsioonipunkti ülem peab olema tõeline tippjuht, kellel kaasas võitmatute meeskond.

Evakuatsioonirühma õppepäev läbi värske pilgu
Foto Liina Riismaa

 

Õppepäeval saime seda õige vähe nuusutada ja kuigi kohati tahtis pea plahvatada (näiteks raadio teel teadet edasi andes ja vastu võttes), siis kokkuvõttes huvi hoopis suurenes. Lisaks sai kinnitust, et evakuatsiooni fännideks on ainult ja ainult megalahedad naised ning nende moodi huumor on just see, mis mulle sobib. Päeva lõpetas maastikumäng, mis suurest infovoost väsinud ajud taas selgeks tuulutas. Selle naistetiimiga läheks luurele küll!

Evakuatsioonirühma õppepäev läbi värske pilgu
Foto Liina Riismaa

FastLion CMS

Evakuatsioonirühma õppepäev läbi värske

Evakuatsioonirühma õppepäev läbi värske

Oma tavaelus tegelen kommunikatsiooniga ja tean, kui oluline on kriisiolukorraks valmis olla Sest kriis tuleb alati ootamatult ja pole kunagi selline, nagu ette kujutati Värske naiskodukaitsjana (olen üks neist tuhandest, kes sellel kevadel liitusid) on mul baasväljaõppe läbimine veel pooleli. Aga kohe, kui kuskil sissejuhatavas loengus evakuatsioonirühmast kuulsin, pani see mind kõrvu kikitama - tundus valdkond, mis on keeruline, põnev ja väga-väga vajalik korraga.

Evakuatsioonirühma õppepäev läbi värske pilgu

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse