Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt
Esmaabi erialavõistlustelt 2. koht! Esmaabi erialavõistlustelt 2 koht! 9. juunil Tartumaal Paluküla harjutusväljal toimunud Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlusel saavutas Alutaguse ringkonna võistkond teise koha. Fotod: Silvi Sirelpuu ja Tartu ringkond Esmaabi ← Eelmine Loomefestil tutvustati Naiskodukaitse äppi Järgmine → Kolmepäevane jalgrattaretk kuni „kopp oli ees“ Esmaabi erialavõistlustelt 2. koht!

Esmaabi erialavõistlustelt 2. koht!

Merilin Keerme 11. juunil 2018

1. kohaga oli vahe kõigest kolm punkti. Kokku oli 15 võistkonda. Alutaguse ringkonna võistkonna koosseisu moodustasid meedik Kersti Podmošenski, sanitar Tiina Raudmäe, kodutütar Saale Pärn, esmaabi baasväljaõppe läbinud Merilin Keerme. Autojuhina oli abiks Silvi Sirelpuu.

Alutaguse ringkonna meditsiini erialagrupi juhi Tiina Raudmäe sõnul oli võistlus väga hea ja võistkond võrratu !!!!

Võistlus koosnes 15 kontrollpunktist, mis paiknesid ca 5 km rajal. Igas punktis tuli proovile panna oma esmaabi teadmised ja oskused. Mitmekülgsed ja põnevad situatsioonülesanded hõlmasid endas muuhulgas valikvastustega testide lahendamist, tulevahetuse toimumise ajal kannatanule esmaabi osutamist, kanderaami valmistamist käepärastest vahenditest, elustamist, lahaste paigaldamist ja kannatu transportimist. Lisaks oli võimalik koguda boonuspunkte, milleks tuli leida kaardi ja koordinaatide abil metsa paigutatud anagrammid ja need lahendada.

Eredamad mälestused võistkonna jaoks oli tulevahetuses kannatanu aitamine samal ajal vastutuld tehes. Kannatanu tuli maadligi evakueerida, kuid naisterahvastel oli täisvarustuses meest transportida üsna keeruline ülesanne ja lõpuks tuli siiski kannatanu selga võtmise asemel teda vedada ohutusse kohta, kus sai osutada esmaabi

Naiskodukaitse esmaabi erialavõistluse korraldas Tartu ringkond koostöös Tartu malevaga, Naiskodukaitse instruktorite ja liikmetega.

1.koht - Viru, 2.koht - Alutaguse ja 3.koht - Lääne ringkond.

Fotod: Silvi Sirelpuu ja Tartu ringkond

FastLion CMS

Esmaabi erialavõistlustelt 2 koht!

1 kohaga oli vahe kõigest kolm punkti 9. juunil Tartumaal Paluküla harjutusväljal toimunud Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlusel saavutas Alutaguse ringkonna võistkond teise koha.