Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Disainiöö, rongid ja kulinaaria Disainiöö, rongid ja kulinaaria 24. septembril toimus Tallinnas restoranis Novell Disainiöö kultuurifestivali raames üritus “Kulinaarne disain Novellis: Parim disaintoit LEIVAST”. Võistlemas käis ka Naiskodukaitse võistkond. ← Eelmine Pärnumaa naised on parimad välitoitlustuse erialal Järgmine → Põhja piirkonna koormusmatka võitis Harju ringkonna võistkond Disainiöö, rongid ja kulinaaria

Disainiöö, rongid ja kulinaaria

E. Sammelselg 4. okt. 2010

24. septembril toimus Tallinnas restoranis Novell Disainiöö kultuurifestivali raames üritus “Kulinaarne disain Novellis: Parim disaintoit LEIVAST”. Võistlemas käis ka Naiskodukaitse võistkond.

Disainiöö, rongid ja kulinaaria
Enne võistluse algust olid Naiskodukaitse võistlejad Maritana, Evi ja Karin algava pärast õhevil, kuid kaua ei lastudki neil pabistada - juba oli vaja tööle asuda. Ette oli antud erinevaid toorained ja valik eestimaist leiba Leiburilt, meisterdamiseks oli aega 20 minutit. Disaintoidu sisse pandavad toiduained ajasid pealtvaatajatel suud vett jooksma...
Kui tööd valmis said, asus ¾ürii oma tööd tegema - disainitud leivatoidu välimust ja maitset hindama. Aega kulus neil üksjagu, kuid lõpuks jõuti üksmeelsele otsusele, et parim oli võistkond “Tera”. Naiskodukaitsjad ei olnud mitte võitmisest aga heidutatud ning muljetasid rõõmsameelselt, et osaleminegi pakkus juba omajagu põnevust.
Disainiöö, rongid ja kulinaaria
Naiskodukaitsjate disaintoit valmis rongi kujulisena. Evi selgitab:
“Rongist aga niipalju, et juba sajandeid on rongidega Eestisse inimesi massiliselt sisse toodud küll suvitama ja elama; kahjuks ka välja viidud kaugetele maadele. Lisaks olid tänuväärsed Eestisisesed sõidud rongidega küll randadesse, metsa, koolidesse ja kodudesse. Kahjuks on tänaseks raudtee tunduvalt lühemaks jäänud ja osatähtsus vähenenud. Kuna rongi tähtsaim osa on vedur, siis meie vedur on kaunistatud teravamaitseliselt selleks, et kõige kiiremini ära ei söödaks ja vedurile ikka järgmisi vaguneid ka saaks järgi haakida. Leiva katteks kasutasime siis toorjuustu, kodujuustu, kanafileed, wasabipastat, seesamiseemneid, kirsstomateid jne”.

FastLion CMS

Disainiöö, rongid ja kulinaaria

Disainiöö, rongid ja kulinaaria

Enne võistluse algust olid Naiskodukaitse võistlejad Maritana, Evi ja Karin algava pärast õhevil, kuid kaua ei lastudki neil pabistada - juba oli vaja tööle asuda Ette oli antud erinevaid toorained ja valik eestimaist leiba Leiburilt, meisterdamiseks oli aega 20 minutit 24. septembril toimus Tallinnas restoranis Novell Disainiöö kultuurifestivali raames üritus “Kulinaarne disain Novellis: Parim disaintoit LEIVAST”. Võistlemas käis ka Naiskodukaitse võistkond.

Disainiöö, rongid ja kulinaaria

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse