Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Digiliikuri veebiseminaridel sai infovastupidavuse teemadel targemaks üle tuhande inimese Digiliikuri veebiseminaridel sai infovastupidavuse Ühe olulise suunana arendab Naiskodukaitse elanikkonnakaitse, sealhulgas ka infovastupidavuse valdkonda. Käesoleva aasta esimese pooles korraldas Naiskodukaitse veebiseminaride sarja "Digiliikur", millest võtsid osa tuhanded huvilised. Ohutushoid Ole valmis! ← Eelmine Naiskodukaitse ootab osalejaid kahte ohutushoiulaagrisse õppima kriisiolukordadeks valmistumist Järgmine → Õppus Miljon Miksi 2024 paneb evakuatsioonirühmad proovile Digiliikuri veebiseminaridel sai infovastupidavuse teemadel targemaks üle tuhande inimese

Digiliikuri veebiseminaridel sai infovastupidavuse teemadel targemaks üle tuhande inimese

27. mail 2024

Ühe olulise suunana arendab Naiskodukaitse elanikkonnakaitse, sealhulgas ka infovastupidavuse valdkonda. Käesoleva aasta esimese pooles korraldas Naiskodukaitse veebiseminaride sarja "Digiliikur", millest võtsid osa tuhanded huvilised.

Digiliikuri veebiseminaridel sai infovastupidavuse teemadel targemaks üle tuhande inimese

Selle aasta jaanuaris alustasime Naiskodukaitses pilootprojektiga "Digiliikur", mille eesmärgiks on tõsta meie liikmete infovastupidavust. Projekti algatas ja veab Harju ringkonna naiskodukaitsja ning Tartu Ülikooli infovastupidavuse nooremteadur Diana Poudel. Diana on digipädevuse ekspert, kes on ka raamatu “Turvaline internet. Digimaailma teejuht” ja lauamängu “Häkkerite lahing” autor.

 

Idee tekkis eelmisel sügisel Tallinnas toimunud infovastupidavuse koolitajate koolitusel, kus osalejad tõid välja mõtte, et pidev uute teadmiste saamine kübermaailma arengutest oleks väga kasulik. Kuna Naiskodukaitse liikmed on laiali üle Eesti, leidsime, et kõige parem lahendus on veebinari formaat, mis võimaldab esiteks kutsuda esinema põnevaid külalisi üle Eesti ja teiseks ka kõikidel liikmetel osaleda sõltumata nende asukohast.

 

Infovastupidavuse teemasid seinast seina 

Digiliikuri avas jaanuaris Indrek Seppo, kes rääkis ChatGPT võimalustest ja arengust. Veebinaril osales 384 inimest ning koolituse salvestust YouTube'is on vaadanud 1300 inimest. Veebruaris rääkis Riigi Infosüsteemi Ameti küberturvalisuse ja arenduse koordineerimise osakonna juht Lauri Tankler küberrünnakute teemal.

 

Esimesed kaks Digiliikurit olid suunatud eelkõige Naiskodukaitse liikmetele, kuid kuna huvi ilmutasid ka väljaspool organisatsiooni olevad inimesed, otsustasime alates märtsist avada Digiliikuri kõigile huvilistele. Samuti alustasime koostööd Balti Infohäirete Sekkekeskusega (BECID) ja Haridus- ja Teadusministeeriumi meediapädevuse võrgustikuga. Märtsis olid Digiliikuri esinejateks Tartu Ülikooli semiootikud Andreas Ventsel ja Mari-Liis Madisson, kes tutvustasid vandenõuteooriate olemust ja tekkelugusid. Aprillis rääkis Ida-Harju veebipolitseinik Anna-Liisa Kreitsman levinumatest küberpettustest.

 

Kui seni toimusid Digiliikuri veebinarid Zoomis, siis maikuus otsustasime proovida YouTube LIVE lahendust. Koolitajad Inger Klesment ja Diana Poudel jagasid oma kogemusi seoses noorte nutitarbimisega ning andsid nõu, kuidas õpetada noori internetis turvalisemalt liiklema ja suunata neid targemate nutitegevuste suunas.

 

Digiliikur jätkab sügisel 

Järgmised kolm kuud teeb Digiliikur pausi, kuid sügisel on plaan jätkata. Seni toimunud viie ürituse peale oli 2530 registreerumist, mille tegid kokku 1232 erinevat inimest. Registreerunute hulgas oli: 843 naiskodukaitsjat, 201 kaitseliitlast, 41 inimest KL noorteorganisatsioonides ning lisaks ka 147 organisatsioonivälist inimest.


Kõik Digiliikuri veebinarid on järelvaadatavad Naiskodukaitse YouTube kanalil.

FastLion CMS

Digiliikuri veebiseminaridel sai infovastupidavuse

Digiliikuri veebiseminaridel sai infovastupidavuse

Selle aasta jaanuaris alustasime Naiskodukaitses pilootprojektiga "Digiliikur", mille eesmärgiks on tõsta meie liikmete infovastupidavust Projekti algatas ja veab Harju ringkonna naiskodukaitsja ning Tartu Ülikooli infovastupidavuse nooremteadur Diana Poudel Ühe olulise suunana arendab Naiskodukaitse elanikkonnakaitse, sealhulgas ka infovastupidavuse valdkonda. Käesoleva aasta esimese pooles korraldas Naiskodukaitse veebiseminaride sarja "Digiliikur", millest võtsid osa tuhanded huvilised.

Digiliikuri veebiseminaridel sai infovastupidavuse teemadel targemaks üle tuhande inimese

Ühe olulise suunana arendab Naiskodukaitse elanikkonnakaitse, sealhulgas ka infovastupidavuse valdkonda. Käesoleva aasta esimese pooles korraldas Naiskodukaitse veebiseminaride sarja "Digiliikur", millest võtsid osa tuhanded huvilised.
www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse