Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
„Süütan pigem küünla, kui hakkan pimedust kiruma.“ „Süütan pigem küünla, kui Need Eleanor Roosevelti sõnad sobivad hästi, et kirjeldada Naiskodukaitse mälestuspäeva tähistamist Lääne ringkonnas. Ojaver ← Eelmine "Anname au!" kampaania Lõuna-Läänemaal algas edukalt Järgmine → Avalike suhete õppepäev Ristil „Süütan pigem küünla, kui hakkan pimedust kiruma. “

„Süütan pigem küünla, kui hakkan pimedust kiruma.“

Kati Ojaver, 25.aprillil 2016

Need Eleanor Roosevelti sõnad sobivad hästi, et kirjeldada Naiskodukaitse mälestuspäeva tähistamist Lääne ringkonnas.

„Süütan pigem küünla, kui hakkan pimedust kiruma.“
Haapsalu Toomkiriku emaaltari ees seisavad Lääne ringkonna esinaine Mare Laide ja aseesinaine Maire Kruus, keskel EELK piiskop Tiit Salumäe. Foto M.Laide

Hommikusel jumalateenistusel Haapsalu Toomkirikus peeti mälestushetk hukkunud naiskodukaitsjatele. Nende hulgas on ka Siberis, oma poja 20-ndal sünnipäeval, hukatud Haapsalu jaoskonna kunagine esinaine Salme Noor. Ema kaotuse eest nõukogude ajal 2000 rubla „toetust“ saanud poeg Heino Noor lasi selle raha eest toomepuust valmistada last hoidva naise skulptuuri ning nüüd seisab see kauni mälestusehoidjana Haapsalu Toomkiriku emaaltaril. Sinna viivad Lääne ringkonna naiskodukaitsjad iga aasta 24.aprillil lilled, et mäletada möödunut ja mälestada lahkunuid.

 

Kell 13.30 kogunesime aga Marimetsa matkarajal, et teha läbi väike loodusrännak nende naiste auks, kelle teekond lõppes Siberis. Enne teeleasumist rääkis Lääne ringkonna esinaine Mare Laide Salme Noore saatusest ning tema loomavagunist väljaheidetud kirjast pojale, mis jõudis adressaadini alles 12 aastat hiljem. Kirjas oli: "Kui sul on võimalik, abiellu. Ela ausalt minu mälestuseks. Me ei näe teineteist vist iialgi. Sinu õnnetu Ema."

Pikemalt saad sellest lugeda siit: http://www.ohtuleht.ee/107726/tapivagunist-valja-heidetud-jumalagajatt-joudis-pojani-12-aastat-hiljem

 

„Süütan pigem küünla, kui hakkan pimedust kiruma.“
Rabamatkajad enne starti. Foto K.Ojaver

Meid tuli rabamatkale koos sõprade ja pereliikmetega kokku 39 inimest, kõigil kaasas hea tuju. Risti jaoskonna liikme Grete abikaasa Oliver oli ka seekord meie heaks toetajaks ning valmistas ette suure kausitäie pannkooke, mis matkaraja lõpp-punktis kiirelt pintslisse pisteti. Loomulikult koos Risti jaoskonna naiste valmistatud õunamoosiga. 

„Süütan pigem küünla, kui hakkan pimedust kiruma.“
Marimetsa matkaraja alguses. Veel ei saja lund. Foto K.Ojaver

 

Hommikul päikesepaistega alanud päev tegi peale lõunat kannapöörde ning meie rabamatk lõppes vihmas ja lörtsis. Aga see ei rikkunud päeva. Vastupidi – koju jõudes olime uhked ja õnnelikud, et selle läbi tegime. Eriti tublid olid muidugi lapsed, kes ei virisenud kordagi, märgadest riietest ja vastu nägu puhuvast külmast tuulest hoolimata. Kohe näha, et naiskodukaitsjatel on väärikad järeltulijad!

 

Rabamatka idee käisid välja Maire Kruus ja Merle Soone ning organiseeris Vaima Valk Haapsalu jaoskonnast. Aitäh!

„Süütan pigem küünla, kui hakkan pimedust kiruma.“
Pannkookide ootuses, trotsides vihma ja lörtsi. Foto K.Ojaver

FastLion CMS

„Süütan pigem küünla, kui

„Süütan pigem küünla, kui

Haapsalu Toomkiriku emaaltari ees seisavad Lääne ringkonna esinaine Mare Laide ja aseesinaine Maire Kruus, keskel EELK piiskop Tiit Salumäe Foto M Need Eleanor Roosevelti sõnad sobivad hästi, et kirjeldada Naiskodukaitse mälestuspäeva tähistamist Lääne ringkonnas.

„Süütan pigem küünla, kui hakkan pimedust kiruma. “

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse