Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
„Kaitse end ja aita teist“ „Kaitse end ja aita 10. ja 11. mail selgitasid 21-e Lääne- ja Hiiumaa kooli kuuendate klasside õpilased Roostal välja, kellel on parimad ohutusalased teadmised. Tegemist oli kolmandat aastat korraldatava võistlusmänguga „Kaitse end ja aita teist“ (KEAT). Kannatanu abi ootamas Koostöö Meditsiin ← Eelmine Anu Saue – Kärdla aasta ema 2012 Järgmine → Lääne ringkonna auliikmel ja Hiiumaa vanimal elanikul aastake sajast puudu „Kaitse end ja aita teist“

„Kaitse end ja aita teist“

Ave Proos, 31. mai 2012

10. ja 11. mail selgitasid 21-e Lääne- ja Hiiumaa kooli kuuendate klasside õpilased Roostal välja, kellel on parimad ohutusalased teadmised. Tegemist oli kolmandat aastat korraldatava võistlusmänguga „Kaitse end ja aita teist“ (KEAT).

„Kaitse end ja aita teist“
Teadvusetu, kuid siiski üsna rõõmsa näoga Paul

Naiskodukaitsjate ülesandeks oli testida noorte esmaabialaseid teadmisi. Ülesanne koosnes kolmest osast – tuli lahendada meditsiiniteemaline ristsõna, osata anda esmaabi põletuste korral ning lahendada situatsioonülesanne. Puude all maas oli kaks kannatanut, üheks meie Eda, kellel juba pikka aega ninast verd jooksis ning Paul, kes oli teadvuseta. Lapsed pidid Maire juhendamisel abivajajatele esmaabi andma ning kiirabi kutsuma. Põnevust tekitas 112-te helistamine. Kuna kasutasime traadiga välitelefone, mis ka reaalselt töötasid, siis oli abi kutsujate üllatus suur, kui helistades teises otsas toru võeti ja Sveta kannatunute kohta infot küsis. Ave ülesandeks oli noortele selgitada, milliste vahenditega on kõige tõhusam ravida põletusest tekkinud kergemaid nahakahjustusi.

„Kaitse end ja aita teist“
Põnevust tekitanud välitelefon

„Kaitse end ja aita teist“ on 6. klasside õpilastele mõeldud projekt, mis on suunatud vigastuste ennetamisele põhikooli noorte hulgas. Projekti raames toimuvale võistluslaagrile eelneb koolitustsükkel, mille eesmärgiks on anda võimalikult suurele arvule õpilastest eluks vajalikke teadmisi kuidas hakkama saada erinevates hädaolukordades. Projekti käigus viiakse koolides läbi väljaõpe järgmistel teemadel: esmaabi, hädaolukordades tegutsemine, liikluskasvatus, vetelpääste. Projekt lõppeb igal õppeaastal võistlusmänguga, kus projektis osalenud koolid panevad välja kaheksa liikmelise esindusvõistkonna ning läbitakse teoreetilistest ja praktilistest harjutustest koosnevad võistlused.

„Kaitse end ja aita teist“
Kannatanu abi ootamas

FastLion CMS

„Kaitse end ja aita

„Kaitse end ja aita

Teadvusetu, kuid siiski üsna rõõmsa näoga Paul Naiskodukaitsjate ülesandeks oli testida noorte esmaabialaseid teadmisi Ülesanne koosnes kolmest osast – tuli lahendada meditsiiniteemaline ristsõna, osata anda esmaabi põletuste korral ning lahendada situatsioonülesanne 10. ja 11. mail selgitasid 21-e Lääne- ja Hiiumaa kooli kuuendate klasside õpilased Roostal välja, kellel on parimad ohutusalased teadmised. Tegemist oli kolmandat aastat korraldatava võistlusmänguga „Kaitse end ja aita teist“ (KEAT).

„Kaitse end ja aita teist“

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse