Ka Võrumaa ringkonna 14 julget naiskodukaitsejad kasutasid agaralt võimalust lihtsa vaevaga kedagi teist aidata. Kuna mõni naine oli esimest korda sellises olukorras, kus nõel torgatakse veeni ja sealt pea 500 ml verd kellegi teise elu päästmiseks välja pumbatakse, siis oli mõnus näha, et muu rahva seas sibas umades särkides kaasvõitlejad, kes vajadusel kätt hoiavad ja ülesse turgutavad.
Protseduur oli lihtne. Kuna vereloovutaja sooviga inimesi oli ka teisi siis enamus ajast tuli lihtsalt järjekorras seista. Täitsid vajaliku ankeedi, siis mõõdeti hemoglobiin ja vererõhk, seejärel suruti pihku pisike pakk kõrrejooki, mis tuli kohe ära juua ning siis juba pikali ja nõel veeni. Pikali pidi olema 15 minutit ja kui medõed olid voolikud ja nõela eemaldanud siis võisid rahulikult püsti tulla. Vereandmise eest võisid endale valida vastava laua pealt kas meelepärast magustad või tassi.
Võrumaa ringkonna NKK liikmed, kes olid tulnud vereloovutamisele, olid pärast õnnelikud ja rahul. Sellise tundega suunduti tagasi kas tööle, koju või niisama linnapeale jalutama.
<< Võru doonortelki külastas 10.-11. august 183 inimest, neist loovutas verd 149. Esmakordseid doonoreid oli 52.>> Info Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskuse inernetilehelt | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale