Mis see vägivallatu võitlus on? Vägivallatu võitlus on vägivallatu konflikt, mis toetub kodanikuallumatuse ja koostööst keeldumise kontseptsioonile, kasutab omaenda strateegiat ja taktikat, rakendab sotsiaalseid, psühholoogilisi, majanduslike, poliitilisi „relvi“, eesmärgiga mobiliseerida rahvast, õõnestada võimu/jõudude legitiimsust ning eemaldada valitseja võimu allikatest.
VäV sihtüksuse eesmärk
Milline on väljaõpe?
Kuidas mehitatakse? Mehitamise metoodiliseks sisuks on, et tehakse sihitud pakkumisi. Pakkumise juures arvestatakse isiku profiili, tema huvitatust ja tema võimeid. Kokkuleppe korral arvatakse KL liige SiÜ-sse. VäV SiÜ kuuluv liige saab olla ka muu üksuse liige või KL toetaja liige. Kuuludes mitmesse üksusesse peab liige endale aru andma, et topelt panustamine võib mõningatel juhtudel muutuda väga töömahukaks.
Koostöövõime Väv’il on suur ühisosa teiste KL mittesõjaliste võrgustike ja sihtüksustega. KL välised partnerid on läbi kogukondliku lähenemisviisi kohaliku omavalitsuse üksused, riigiasutused, kodanikuühiskonna organisatsioonid, sisejulgeolekus osalevad organisatsioonid, kirik, haridusasutused jm ühiskondlikud/poliitilised organisatsioonid.
VäV tegevus rahu, kriisi ja ajutiselt vastase kontrolli all oleval territooriumil Rahuaegne põhiline pingutus on KL isikkoosseisu harimine VäV temaatikas. Kriisi- ja sõjaajal toetab VäV SiÜ elanikkonda ja oma üksuseid vastavalt püstitatud ülesannetele kasutades selleks erinevaid VäV meetmeid. Vastase poolt ajutiselt kontrollitud aladel korraldab VäV alast tegevust juba eelnevalt väljaõpetatud kogukond, kasutades situatsioonile sobivaid VäV meetodeid.
Üldine ohukeskkond:
Varustus ja varud
|
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale