Teooria õhtupooliku olulisemateks mõteteks kujunes hügieeni tähtsus, toiduainete kvaliteet, oskuslikud ja ohutud töövõtted. Uurisime tabeleid, mis andsid meile infot kalkulatsioonide koostamiseks, kalorite, valkude, süsivesikute hulgast erinevates toiduainetes ning samuti kaitseliitlastele toitlustamisele esitatud normidest. Kõige tähtsam on hügieen ja toiduainete kvaliteet, siis on võimalik maitseainete ja armastusega valmistada head sööki.
Loomulikult oli põnevam osa laupäevane ja pühapäevane praktiline toiduvalmistamine. Hommikuse kella 5 ärkamise järel käivitus peaaegu lõputu toimetuste ahel, mis sai oma finiši õhtul kella 20.00. Sealjuures ikka meie instruktorite asjatundliku juhendamise kaudu ja heatahtlikul suunamisel. Instruktoritel olid menüü kõigiks toidukordadeks olemas ja seega oli oma loomingulist lähenemist võimalik näidata toidu maitsestamisel ja serveerimisel. Kõigi osalejate poolt hinnati suureks väljakutseks ligi 20 kg lihakoguse toiduks ettevalmistamine, see tähendas lõikumist, vasardamist ja maitsestamist. Villid peopesal jätavad sellest ettevõtmisest kindlasti emotsionaalselt meeldejääva tegevuse. Ja köögiviljad, neid sai kooritud, hakitud, lõigutud, keedetud, praetud ning ikka kilode kaupa. Hea vaheldus oli viibida välipliidi toimkonnas. Pliidi hingeelu tundamaõppimise järel saime seal valmistada mulgiputru, plofi, šnitsleid ning seda kõike värskes karges kevades.
Kogu toimetamise emotsionaalselt parim osa oli muidugi kaitseliitlaste tänu rikkaliku söömaaja eest. See kõik õnnestus meil tänu headele, entusiastlikele juhendajatele. Suur tänu inspireeriva ja positiivse eluhoiaku eest meie juhendaja Ludmilla Kordemetsale. | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale