Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Toitlustamise baasväljaõpe Toitlustamise baasväljaõpe 7. aprillil kogunesid innustunud naiskodukaitsjad baasväljaõppe toitlustamise mooduli teooria õppele, millele järgnes kahepäevane praktika. Kaitseliitlased olid Nursipalu harjutusväljakul ootamas laupäeval ja pühapäeval tõhusat sööki, et jõuaks joosta, mõelda ja oleks sitkust vastu pidada. ← Eelmine Kaitseliidu meistrivõistlused sõjalises kolmevõistluses 2017 Järgmine → Laupäevane hariv päev sideõppega Toitlustamise baasväljaõpe

Toitlustamise baasväljaõpe

Katrin Martinfeld 10. aprillil 2017

7.aprillil kogunesid innustunud naiskodukaitsjad baasväljaõppe toitlustamise mooduli teooria õppele, millele järgnes kahepäevane praktika. Kaitseliitlased olid Nursipalu harjutusväljakul ootamas laupäeval ja pühapäeval tõhusat sööki, et jõuaks joosta, mõelda ja oleks sitkust vastu pidada.

Toitlustamise baasväljaõpe
Toitlustamise baasväljaõpe

Teooria õhtupooliku olulisemateks mõteteks kujunes hügieeni  tähtsus, toiduainete kvaliteet, oskuslikud ja ohutud töövõtted. Uurisime tabeleid, mis andsid meile infot kalkulatsioonide koostamiseks, kalorite, valkude, süsivesikute hulgast erinevates toiduainetes ning samuti kaitseliitlastele toitlustamisele esitatud normidest. Kõige tähtsam on hügieen ja toiduainete kvaliteet, siis on võimalik maitseainete ja armastusega valmistada head sööki.

 

Loomulikult oli põnevam osa laupäevane ja pühapäevane praktiline toiduvalmistamine. Hommikuse kella 5 ärkamise järel käivitus peaaegu lõputu toimetuste ahel, mis sai oma finiši õhtul kella 20.00.  Sealjuures ikka meie instruktorite asjatundliku juhendamise kaudu ja heatahtlikul suunamisel. Instruktoritel olid menüü kõigiks toidukordadeks olemas ja seega oli oma loomingulist lähenemist võimalik näidata toidu maitsestamisel ja serveerimisel. Kõigi osalejate poolt hinnati suureks väljakutseks  ligi 20 kg lihakoguse toiduks ettevalmistamine, see tähendas lõikumist, vasardamist ja maitsestamist. Villid peopesal jätavad sellest ettevõtmisest kindlasti emotsionaalselt meeldejääva tegevuse. Ja köögiviljad, neid sai kooritud, hakitud, lõigutud, keedetud, praetud ning ikka kilode kaupa.  Hea vaheldus oli viibida välipliidi toimkonnas.  Pliidi hingeelu tundamaõppimise järel saime seal valmistada mulgiputru, plofi, šnitsleid ning seda kõike värskes karges kevades.

 

Kogu toimetamise emotsionaalselt parim osa oli muidugi kaitseliitlaste tänu rikkaliku söömaaja eest. See kõik õnnestus meil tänu headele, entusiastlikele juhendajatele. Suur tänu inspireeriva ja positiivse eluhoiaku eest meie juhendaja Ludmilla Kordemetsale.

Toitlustamise baasväljaõpe

FastLion CMS

Toitlustamise baasväljaõpe

Toitlustamise baasväljaõpe

Teooria õhtupooliku olulisemateks mõteteks kujunes hügieeni tähtsus, toiduainete kvaliteet, oskuslikud ja ohutud töövõtted Uurisime tabeleid, mis andsid meile infot kalkulatsioonide koostamiseks, kalorite, valkude, süsivesikute hulgast erinevates toiduainetes ning samuti kaitseliitlastele toitlustamisele esitatud normidest 7.aprillil kogunesid innustunud naiskodukaitsjad baasväljaõppe toitlustamise mooduli teooria õppele, millele järgnes kahepäevane praktika. Kaitseliitlased olid Nursipalu harjutusväljakul ootamas laupäeval ja pühapäeval tõhusat sööki, et jõuaks joosta, mõelda ja oleks sitkust vastu pidada.

Toitlustamise baasväljaõpe

www.naiskodukaitse.ee © 2021 » Naiskodukaitse