2013. aasta maikuus käis Kuressaare I jaoskonna esindus Viidumäe looduskaitsealal Kihelkonna vallas Mäebe puisniidult mahalangenud oksi koristamas. Sama aasta juulis toimus akadeemiline dessant Kõinastu laiule, kus tutvuti selle ajaloo ning elanike üleelamistega. Retk ise oli äsja moodustatud akadeemilise jaoskonna liikmetele tõeliseks kondiprooviks – kogeda sai nii jalgsi- kui motoriseeritud rännakut, telgipüstitamist, lõkkesüütamist, toiduvalmistamist kui ka meditsiinilise abi osutamist. Augustis käis Kuressaare I jaoskond õppepäevadel Vilsandil, mille eesmärgiks oli väikesaare tingimustes toimetulemise ja ellujäämise õppimine, s.h õpiti orienteeruma tundmatul maastikul ning kasutama kompassi ja kaarti. Loomulikult jätkuvad juba traditsioonilised Reeküla matkad, mille eesmärk on olnud algajate matka- ja orienteerumishuviliste naiskodukaitsjate ja kodutütarde teoreetiliste teadmiste viimine praktikasse. Ei saa ka unustada Pihtla ja Orissaare jaoskonna koostööprojekte kodutütardega, millest eelnevalt juba juttu on olnud. Aprillis 2014 käisid KG kodutütred ja kodutütarde kandidaadid koos naiskodukaitsjatega Vilsandi rahvuspargis Harilaiu poolsaarel matkamas. Juhendajana oli kaasas Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni kaitse planeerimise spetsialist, NKK liige Kadri Paomees, kellega koos nähti 10-kilomeetrisel retkel hulgaliselt põnevaid linde: kühmnokk-luikesid, tuttvarte, aule, lausa nelja merikotkast ja pöialpoisse.
Ja selle kõige krooniks saavutasid meie naised kodusaarel korraldatud NKK koormusmatkal 2014 esikoha. Seega, nagu me armastame öelda – naestel kena keik! |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale