Uuendustest väärib enim mainimist sõdurioskuste moodul, mida korraldatakse meeste TSOBKkl-iga samaaegselt. Kõigile, kes on kahel viimasel aastal selle mooduli läbinud, peaks unepealt selge olema, mida tähendavad käsud: “Söösta! Kata!“ BVÕ korralduslik muudatus on naistele põnev: nad on saanud maastikule ning neid koheldakse meestega võrdselt. Kuna naisi metsas ei hellitata, on huvi mooduli vastu väga suur ning sinna tahavad minna ka need, kellel see juba aastaid tagasi läbitud.
Täiendõppena viisid KL palgalised nooreminstruktorid hr Valdek Jõgi ja srs Veljo Soome 2012. aasta oktoobris naistele läbi relvaõppe. Kui seni said naised relva ja selle puhastamisega lähemat tutvust teha sõdurioskuste BVÕ kaudu, siis relvaõppes anti pärast relvade hingeeluga tutvumist reaalne võimalus USP ning AK-4-ga lasketiirus lasta.
2012. aasta novembris viisid Tiiu Naagel ja Aire Pahapill meie naiskodukaitsjatele läbi üleelamislaagri, kus sai muuhulgas ise onn ehitatud ning imemaitsvad pelmeenid algusest lõpuni valmis tehtud. Sellisest laagrist kujuneb loodetavasti välja uus traditsioon.
Märkimist väärivad ka NKK juhtide õppepäevad, mis sel korral meie ringkonna korraldada olid. 20.-22. juulini tutvuti Tehumardi puhkekülas Naiskodukaitse juhi retseptiraamatu ja mentorlusprogrammiga ning viidi läbi töötoad kogemuste vahetamiseks.
Tähelepanuväärsemad sündmused on meie jaoks kindlasti osalemised suurõppustel: Orkaan (2011 Saaremaal, 2012 Pärnus) ja RÕK (reservõppekogunemine esimest korda Saaremaal 2012). Orkaaniga seoses on naised saanud osaleda mitmetel sideõppustel ja seoses RÕKiga hakkas meie ringkonnas formeerimine reaalselt peale Arne Loorpuu juhendamisel. Orkaanil on meie naiste panus mitmekesine: 2011. aastal tagati toitlustus, meditsiin, põgenikuks olemine, side ja staap, fotograafia. 2012. aastal osaleti sides, staabis, meditsiinis, toitlustamises. Kõike seda jäädvustas ka meie rindefotograaf Irina Mägi. | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale