Ohutushoiu kursus - mida see sõna tähendab? Tegelikult tundub väga lihtne kui sõnu eraldi võtta - „ohutus“ ja „hoid“. Kuid küsimusi seoses selle kursusega on palju tekkinud. Küllap õppe käigus hakkan rohkem mõistma.
Kahe ja poole intensiivse päeva jooksul sai läbitud hulgaliselt erinevaid teemasid. Esimesel õhtupoolikul toimusid harjutused ja arutelud, kuidas hädaolukorra puhul toimida. Naiskodukaitse liikmena olid mul algteadmised olemas, kuid kogesin ja õppisin siiski palju uut ning huvitavat. Näiteks sain teada, et psühhosotsiaalse esmaabi neli põhimõtet on: ole kohal, kuula osavõtlikult, aktsepteeri erinevaid reaktsioone ning paku hoolt ja praktilist abi. Kui peaksime õnnetuspaigale esimesena jõudma või seda pealt nägema, kas oskame vastavalt olukorrale käituda? Olles end teemaga nüüd põhjalikumalt kurssi viinud ja ka harjutanud, on suurem tõenäosus abivajajat oskuslikult aidata. | ||
Järgmisel hommikul algasid loengud varakult. Hommikupoolikul käsitleti teemasid - kodu ja vara turvalisus, tuleohutus ning füüsiline enesekaitse. Enim olin huvitatud füüsilisest enesekaitsest. Eks see oli ka üks põhjustest, miks sellel kursusel osaleda soovisin. Mis on enesekaitse? Enesekaitse ei tähenda mitte ainult võitlemist, vaid selle alla kuuluvad kõik oskused ja vahendid, mis on vajalikud ebamugavas või potentsiaalselt ohtlikus olukorras toime tulemiseks. Esmalt õppisime teooriat ning siis asusime praktilise poole juurde. Harjutused käsitlesid eelkõige erinevaid võtteid, kuidas ennast kaitsta ja vaenlast haavata. Treeningu lõpuks olin väsinud, kuid sisemiselt õnnelik. Füüsilist jõudu enda kaitsmiseks peaks kasutama, kui miski muu ei aita. Valvsust ei tasu kunagi kaotada, kuna rünnak tuleb enamasti ootamatult.
Õhtupoolikul räägiti ohutusreeglitest looduskeskkonnas ja enesekaitsest infokeskonnas. Samuti väga huvitavad, vajalikud ja päevakohased teemad. Kui sa ise ei oska toime tulla, pöördu spetsialisti poole - näiteks veebikonstaabli. Kaitse ennast, oma lähedasi ning ümbritsevat keskkonda. Teemaderohke päeva lõpuks olin päris kurnatud, kuid rahulikum ning rahulolevam.
Ka teine päev algas varakult, kuna tuli läbida veel erinevaid ohutushoidu käsitlevaid teemasid. Näiteks seadused, regulatsioonid jne. Peale lõunat toimus viimane arutelu ja siis algaski kojusõit. Mida ma sellelt kursuselt õppisin? Kodus peaks olema piisavalt varusid, evakueerimise korral plaan kuhu minna, mida kaasa võtta jne. ning eelkõige oskus jääda rahulikuks. Tänan suurepäraseid instruktoreid tänu kellele olen tunduvalt targem ja kogenenum. Aitame ennast, oma lähedasi ning märgakem teisi! |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale