Õppe alguses jagati kohe osalejatele raadiojaamad, anti kanaliteave ning pidime nii võrgud kui kanalid ise nii seadistama, et kõik toimiks tõrgeteta. Selgus, et antud raadiojaamad olid enamuse jaoks uut tüüpi. Mõni oli seadistamisega juba varem kokku puutunud, aga oli ka neid, kelle jaoks oli see esimene kord sarnast ülesannet täita. Pusimist ja nuputamist oli esialgu omajagu, kuid saime lõpuks kõik kenasti hakkama.
Jägmise ülesandena tuli õhtul üles panna traatside, et hommikul kohe kodeeritud teadete edastamisega alustada. Kõigepealt õppisime traati sõlmima ja tinutama juhuks, kui traatside peaks mingil põhjusel katki minema. Eks oskus selliseid asju teha võib ka tavaelus kasuks tulla.
Teadete edastamine ühes ruumis koos hulga inimestega oli meile ikka paras katsumus. Oli tegemist, et aru saada teiselt poolt antud infost selgelt ja üheselt mõistetavalt. Harjutamine andis aga tulemusi ning tekkis oskus kontsentreeruda peamisele.
Leian, et õppida elus pidevalt midagi uut, on igati põnev ja arendav. Soovitan ka teistel naistel selle erialaga tutvust teha. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale