Kui lugesime esimest korda võistlusjuhendit, siis ehmatus oli suur. Nimelt tuli meil selgeks õppida paari päevaga püstolist laskmine, tuletada meelde kommutaarori ühendamist ja tema töömehhanismid, käsupunktid ja muu, mida üks korralik staabiassistent peab valdama. Korratud, mindud.
Ilus laupäevane hommik, Kuperjanovi pataljon, vaikus ja päike. Rivis hommikusöögile. Kõik on vaiksed. Tunda on pinget enne instruktaa¾i, ei tea ju mida kaasa pakkida, kuidas ollagi. Peale lühikest koosolekut ja ülikiiret pakkimist oli kõik 12 võistkonda kahe DAF’i peale jagatud ja sõit metsa alanud. Ja nagu patrullvõistluse järgi ikka, ootamine oma järjekorra järgi algas metsatukas puhates ja nautides hommikust päikest. Ja oligi start! Nagu just mainisin, siis võistlus oli korraldatud patrullvõistlusena ning kokku oli 11 kontrollpunkti. Kõige erksamad näited punktidest:
Kokkuvõttes, kõik hilisõhtused õpped instruktoritega, kannatused raskest rassimisest ja vabastavast laulmisest rajal, kuid eelkõige väga hea meeskonnatöö, tõid meile auväärse kolmanda koha. Ja lõppu viktoriiniküsimus: kust tuli mõiste „staap“ ja kes seda esimene kasutama hakkas? | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale