„Koormusmatk on Eesti sitkeimate naiskodukaitsjate tuleproov, kus on võimalus oma teadmised, oskused ja meeskonnatöö etteaimamatus keskkonnas proovile panna," ütles koormusmatka korraldaja Kerli Prants Naiskodukaitse Tartu ringkonnast. „Ennekõike on see aga võitlus iseendaga ning väljakutse raskustele ja hirmudele vaatamata ülesanne edukalt täita," lisas Prants.
Seoses koormusmatka toimumisega võib 17. mai hilisõhtust 19. mai lõunani Kambja ja Kastre valla piirkondades näha tavapärasest rohkem kaitseväe vormi kandvaid inimesi, koos korraldajatega osaleb võistlusel ligi 150 inimest. | ||
Võistluse trassil võidakse korraldajate poolt määratud piirkondades kasutada imitatsioonivahendeid, mis ei kahjusta ümbritsevat keskkonda, autodega liigutakse vaid mööda sõiduteid. Rada läbivad võistkonnad kannavad lisaks kaitseväe vormile relva AK-4, mida kasutatakse ainult laskeülesande sooritamisel.
Naiskodukaitse palub kõigil kaaskodanikel olla sel perioodil tavapärasest tähelepanelikum ümbritseva suhtes ning takistada oma koduloomade kaasajooksmist võistkondadega. Kohtudes võistlejatega või sattudes kontrollpunkti juurde, palume kuulata korraldajate juhiseid ning võistluse tegevust mitte segada. Naiskodukaitse on üle-eestiline vabatahtlik naisi koondav organisatsioon, mis annab oma panuse riigikaitsesse ja ühiskonna arengusse läbi Kaitseliidu tegevuses osalemise, kodanike harimise ning isamaaliste traditsioonide hoidmise. Praeguse seisuga on Naiskodukaitses enam kui 2500 liiget.
Lisainfo seoses koormusmatka toimumisega: Naiskodukaitse Tartu ringkonna instruktor, või +372 5113823. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale