Koolitusel osalemise eesmärk oli areneda teadlikumaks, osavamaks kõnepidajaks, kelle sõnum ka tõesti publikuni jõuab ning seda kõnetab. Kolme päeva jooksul vaheldusid teoreetilised loengud ja praktilised rühmatööd. Intensiivse kursuse käigus pidime koostama kokku kolm kõnet, neist üks argumenteeriv, ning need siis väikestes gruppides ka ette kandma. Igale esinemisele järgnes analüüs ja tagasiside. Koolitus oli põnev, kohati intrigeeriv ning kahtlemata silmiavav. Taipasime, et kõnede ettevalmistamine on päris pikk protsess ning eraldi aeg tuleb võtta ka teksti viimistlemiseks ja kõne ettekandmise harjutamiseks. Lisaks sõnumile tuleb tähelepanu pöörata ka keskkonnale, publikule ning ka võimalikele segavatele asjaoludele. Enda esinemisele tuleb valmis mõelda plaan B ootamatuste tarvis.
Kui maailm kord jälle lahti läheb ning kogunemised lubatuks muutuvad, saame praktikas järele proovida, kas meie lihvitud kõneosavus kaasvõitlejate südameid sütitada suudab.
|
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale