Laupäeva varahommikul kogunes 11 naiskodukaitsjat ja kaks kaitseliitlast omandama teadmisi esmaabi valdkonnast. Meie hulgas oli vägagi erineva ettevalmistusega kaaslasi, kes oli juba mitmendal koolitusel ja mõned alles esmasel tutvusel esmaabi teemadega. Me saime hea ülevaate esmaabi eesmärkidest ja prioriteetidest, enese ohutuse ja abivajaja ohutuse tagamisest, elupäästva esmaabi põhimõttedest ja kasutavatest võtetest. Saime praktiseerida erinevaid olukordi, mille jooksul õppisime sidumisvõtteid, elustamist, erinevatesse asenditesse kannatanu asetamist. Kogu õpitava kinnistamiseks oli situatsioonid elust enesest, mille lahendamine jäeti 3-liikmeliste meeskondade hoolde, st me abistasime piduliste omavahelise kakluse kannatanuid, gaasilekkega kodust olukorda, auto avarii paika saabumise järgset toimetamist.
Kõikide olukordade puhul me saame öelda, et elulistes olukordades ei meenu meile alati nn õige käitumine, aga me püüdsime lahendada olukorda kindlasti tegutsedes. Kogu koolituse jooksul oli meil võimalus arutada läbi väga erinevaid situatsioone, mis kindlasti on abiks meie igapäevases toimetamises.
Arukas käitumine kriisiolukorras ei ole meile kaasasündinud oskus ja selleks, et me suudaksime „päris“ olukordades adekvaatselt käituda, on vajalik end koolitada, koolitada, koolitada.
Viimastel aegadel on ajakirjanduses lahvatanud kirjutised kiirabi töötajate murest, et pöördumised hädaabi numbril 112 ei ole alati põhjendatud, on ilmselt põhjendatud. Selle probleemi lahendamist saaks alustada kõige efektiivsemalt elanikkonna koolitamisest. Meilgi tekkisid koolituse jooksul küsimused, erinevaid situatsioone läbiarutades, hädaabi telefonile helistamise põhjendatusest, vajalikkusest.
Kindlasti oleme meie pärast lõppenud koolitust paremini ettevalmistatud ja vastutustundlikumad Eesti Vabariigi kodanikud. Suur tänu kõigile koolitajatele: Pille Blum, Eleri Dräbtsinski, Kristi Otstavel, Marina Kõva.
| ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale