Artikkel on avaldatud ka ajakirjas Kaitse Kodu! nr 3/2010.
1400 registreerunu seas oli ka palju naiskodukaitsjaid erinevatest malevatest. Tallinna malevast võtsid Scoutsrännakust osa vähemalt 7 naist. Rännaku kogupikkus oli 30 km ning seda võis läbida kahes erinevas kategoorias, n.-ö. vormis nr. 1 (kaitseväe välivorm, teenistusrelv (automaat), 10 kg varustust seljakotis) ja vormis nr. 2 (vabalt valitud rõivastus 15 kg kaaluva seljakotiga).
|
Rännakul oli seitse vahepunkti, kus sai kosutada end vee- või teelonksuga, 20 km punktis jagati mustikasuppi. Rännak kulges umbes kuus kilomeetrit kuni esimese punktini mööda asfaltteed poolsaare idakaldal. Päike paistis ja tuuleke paitas mõnusalt juba veidi leemendama hakanud laupa. Edasi suunduti pehmemale lumeporisele metsateele, kus kohati haigutasid nii suured lombid, et tuli võtta haneritta ja mööda kitsaid teeääri hangedel või lihtsalt porisel, kuid siiski kandvamal pinnasel lompidest mööda ronida. Peagi jõudsime kardetud kohani, kus veelomp osutus veidi suuremaks kui eelmised ehk esialgsed püüdlused mööda teeäärseid hangesid ja kuivemaid valle ronida osutusid asjatuks hangede ja vallide puudumise tõttu, ning tuli märga trotsides astuda kuni põlvedeni vette ja liikuda kiiresti umbes 30 meetrit, kuni jala jälle kuivale maale astuda sai. Peale seda suplust tuli ka kohe teine peatuspunkt, kus paljud märjad jalavarjud kuivade vastu vahetasid. Kohal oli ka esmaabiauto meedikutega, väidetavalt sai osta kuskilt pirukaid. Paljud seal siiski peatust ei teinud, vaid müttasid lirtsuvate saabastega edasi järgmise punktini. Päikseline ilm aitas kaasa meeleolu tõstmisel ja riiete kuivamisel, mööda kuivemaid ja märjemaid teelõike jõudsime 12 km vahepunktini, kus lebas juba rohkem puhkajaid. |
Tee peal võis kohata väga erinevaid inimesi. Näiteks nägime ajateenijad, kes rännakule mitte vabatahtlikult polnud tulnud. Treenitud poistena läbisid nad punktist punktini vahemaad tempokalt, et peatuspunktides mõnusalt puhata saaks. Oli aga ka tagasihoidlikuma sportliku ettevalmistusega rändajaid, kellest mõned ei saanudki üheski punktis hinge tõmbama jääda, kuna vastasel juhul poleks nad rada 8 tunniga läbida jõudnud. Näha oli mehi-naisi, Kaitseliidust, Politsei- ja Piirivalveametist, Päästeametist, kaitseväelasi, sportlasi, koolilapsi, matkasõpru ja vähemalt kahte vaprat koera (!).
|
Kokkuvõttes võib öelda, et igaühele, kes Scoutsrännakust osa võttis, oli see mingis mõttes eneseületus, olgu see siis rajarekordi poole püüdlemine või lihtsalt raja läbimine. See on suurepärane võimalus oma sitkus ja tahtejõud proovile panna ning hoolimata veel mitu päeva kestnud lihasvalust ja jala alla tekkinud villidest, soovitan kõigil osaleda juba järgmisel aastal. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale