Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
Naiskodukaitsjad jagasid Kose vallas kriisiteadmisi Naiskodukaitsjad jagasid Kose vallas „On normaalne mõelda esmalt sellele, mis on sulle endale kasulik, aga seda siis, kui kriisi pole. Kui on kriis, tuleb tegutseda ühiselt,” ütles 5. märtsil Harmis toimunud kriisiõppusel peakorraldaja Ants Kari. “ Järgmine → „Roheline“ sidemees – käed rohkem laiali, kui enda meest kallistades Naiskodukaitsjad jagasid Kose vallas kriisiteadmisi

Naiskodukaitsjad jagasid Kose vallas kriisiteadmisi

Anne-Mari Alver 10. märtsil 2022

„On normaalne mõelda esmalt sellele, mis on sulle endale kasulik, aga seda siis, kui kriisi pole. Kui on kriis, tuleb tegutseda ühiselt,” ütles 5. märtsil Harmis toimunud kriisiõppusel peakorraldaja Ants Kari.

Naiskodukaitsjad jagasid Kose vallas kriisiteadmisi
Foto Anne-Mari Alver

Ühiselt tõepoolest ka tegutseti. Väikeses Harmi külas asuvasse maakooli ning selle aeda ja ajaloolisse parki kogunesid mitme organisatsiooni esindajad, keda ühendab soov ja võimekus kriitilistes olukordades tegutseda ja abi pakkuda.Lisaks toimus Harmi koolimajas Kose valla kriisiarutelu ning kõik huvilised said proovile panna oma teadmised erinevate kriisiolukordade teemal.

Harju ringkonna naiskodukaitsjad korraldasid meditsiinitöötuba, kus õpetati nii täiskasvanutele kui lastele elupäästva esmaabi andmist. Samuti oli väljas infotelk, kus sai uusi teadmisi nii koduste kriisivarude kui ka organisatsiooni enda tegevuse kohta. Naiskodukaitsjate õlgadel oli ka õppuse toitlustus – õues oleval teisaldataval gaasipõletil valmis maitsev hernesupp.

Kõik osalejad said oma teadmisi testida kodu tuleohutuse ja varguskindluse teemal – ning siin oli võimas edumaa neil, kes on läbinud Naiskodukaitse ohutushoiu kursuse.

Naiskodukaitsjad jagasid Kose vallas kriisiteadmisi
Foto Anne-Mari Alver

Harmi spordihoonesse oli rajatud esmane evakuatsioonikeskus, mida läbis neljast punktist koosnev õpperada. Küsimused andsid igaühele võimaluse mõelda läbi oma isiklik kriisivõimekus. Millest süüa teha, kui poodi ei pääse? Kust või kuidas saab joogikõlbulikku vett? Kui peaks kiiresti kodust lahkuma, siis mis kindlasti kaasa tuleks võtta? Kui palju on võimekust nende aitamiseks, kellel on raskem?

Need on teemad, mis lisaks isiklikule enesesse vaatamisele tuleks igaühel läbi arutada ka oma perega – kui kaua me ilma elektrita hakkama saame, kuidas me vajadusel vett puhastame, kuidas jõuab meieni info ning kust tulevat infot me usaldame? Mitmeks päevaks jätkub süüa ning kas varud arvestavad ka eridieeti vajavate pereliikmete, väikelaste ja lemmikloomadega?

 

Tore oli kuulda ürituse korraldajatelt ja Kose vallavanem Demis Vossilt kiidusõnu osalejate informeerituse kohta, kuid kindlasti leidis igaüks sealt uusi õpi- ja mõttekohti.

Naiskodukaitsjad jagasid Kose vallas kriisiteadmisi
Foto Anne-Mari Alver

FastLion CMS

Naiskodukaitsjad jagasid Kose vallas

Naiskodukaitsjad jagasid Kose vallas

Foto Anne-Mari Alver Ühiselt tõepoolest ka tegutseti Väikeses Harmi külas asuvasse maakooli ning selle aeda ja ajaloolisse parki kogunesid mitme organisatsiooni esindajad, keda ühendab soov ja võimekus kriitilistes olukordades tegutseda ja abi pakkuda „On normaalne mõelda esmalt sellele, mis on sulle endale kasulik, aga seda siis, kui kriisi pole. Kui on kriis, tuleb tegutseda ühiselt,” ütles 5. märtsil Harmis toimunud kriisiõppusel peakorraldaja Ants Kari.

Naiskodukaitsjad jagasid Kose vallas kriisiteadmisi

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse