Hommik nagu ikka – haaran kohvitermose, istun autosse ja hakkan sõitma tööle. Mitte miski ei ennusta, et just see esmaspäev saab olema täiesti erinev.
Alustame töönädalat tavapäraselt hommikuse koosolekuga. Poole koosoleku pealt heliseb aga minu telefon – tavaliselt ma sel ajal kõnedele ei vasta, kuid nüüd tundsin selleks sisemist vajadust. Telefonist kostus: „Kas sa saad kell 11:30 olla Kakumäel, meil on olukord, kus saaksid aidata.“ Küsisin oma kolm korda üle, ega see nali ole – esimese aprillini ju veel mitukümmend päeva aega ja vastus oli, et see ei ole nali ega õppus. | ||
Pakkisin mõttes kotti, mõtestasin tööülesandeid ning püüdsin kiiremas korras saada ettevõtte juhtkonna jutule. Sisimas teadsin, et minu vabatahtlikku tegevust ja panust Eesti elanikkonna kaitsesse toetatakse. Peagi sain sellele kinnitust, sest vestlus otseste juhtidega oli toetav: „Loomulikult mine. Kas sul on tööülesandeid, millega kolleegid saavad seniks aidata? EDU!“
Jõudes Kakumäele ootasid ees juba Päästeameti inimesed, kellele veelkord suunasin küsimuse „Kas see on päriselt või on see õppus?“
Edasist juba teate – meedia vahendusel olete kursis, et esmaspäeval 21.02.2022 sulges Päästeamet Tallinnas Kakumäe poolsaare otsa, et teha kahjutuks leitud sõjaaegne lennukipomm. Kuna piirkonnas kehtestati viibimiskeeld, siis oli Päästeametil vaja abi elanikkonna teavitamisel – miks nad ei saa liikuda harjumuspärasel teekonnal. Teavitustööl saime abiks olla meie – Naiskodukaitse Harju ja Tallinna evakuatsioonirühmade ülemad – Liina Riismaa ja Triin Kravets.
Meie ülesanne oli saabuvaid elanikke teavitada olukorrast, välja selgitada nende liikumistrajektoor ning kui nende sihtpunkt jäi viibimiskeelu tsooni, suunata nad eelnevalt kokkulepitud asukohta, kus neid ootas soe ruum ja abivalmid inimesed. Mingil hetkel tabasin end mõttelt, kui mõistvad ja läbimõtlevad on Eesti kodanikud – peale Päästeameti pressiteate väljastamist olid lapsevanemad juba oma koolist tulevaid lapsi informeerinud, neile vastu tulnud või soovitanud neil sõprade juurde minna. Liinibussidega saabuvad elanikud andsid rahulikult meile teada, kuhu piirkonda nad liiguvad ning olid igati koostööaltid. Olen tänulik, et olin kaasatud sündmusesse ning sain anda enda panuse. Nägin, kui hästi toimivad koos mitmed erinevad osapooled, kuidas linnaosavalitsus hoolib oma inimestest ja kuidas inimesed hoolivad meist.
Aitäh teile kõigile! |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale