Koosolekut vedas alati energiline avalike suhete grupi juht Veronika Isberg.
Tehes kokkuvõtteid aastast 2019 jõuti tõdemusele, et Harju avalike suhete grupp oli eelmisel aastal tegus ja naised toimetasid aktiivselt üle terve maakonna: asutati kolm uut jaoskonda – Nissi, Padise-Kloostri ja Kehra, korraldati kahepäevane ohutushoiu laager, osaleti sinilillekampaanias, käidi riigikaitselaagrites noori õpetamas, tutvustati mobiilirakendust „Ole valmis!“ ja tehti palju muudki.
Kui aastale 2019 sai joon alla tõmmatud, oli kord valimiste käes. Peale mõningaid arutelusid jõuti parima tulemuseni – grupijuhina jätkab Veronika Isberg, tema abideks said Jane Suu ja Veronika Laakso. Veronika ja Jane rõhutasid, et iseenesestmõistetavalt on grupi elujõulisuse tagamiseks oluline iga liikme panus. | ||
Lõpetuseks vaadati otsa 2020 plaanidele ja toodi välja see kõige olulisem, millele ühiselt keskenduda.
Traditsiooniliselt järgnes üldkoosolekule täiendkoolitus. Seekordne teema oli „Infosõda, psühholoogiline kaitse ja propastop“.
Tagasiside koolitusele oli positiivne, lisaks olulisele ja huvitavale teemale toodi välja selle käsitlemise viisi - keerulise ja mahuka materjali edasiandmist lihtsalt, konkreetselt ja tausta paigutatuna.
Kui koolituse alguses võis käsitletav aines – sõda – tunduda pisut ehmatav ja avalike suhete grupi tegemistesse mittepuutuvana, siis teema edenedes loksus kõik paika. Ka infosõda on sõda ja jooned, mis iseloomustavad klassikalist sõda, on enamasti kasutatavad ka infosõjas: infoterror, inforelvad, infoohvrid, inforünnakud, infokaitse, infovastupanu, infokaotus, infodivisjonid, infoarmeed, infotegevuse planeerimine jne. Paraku võib öelda, et infosõda on muutunud meie igapäevaseks kaaslaseks, tungides meie ellu nii uudiste, artiklite, fotode, videote, sotsiaalmeediapostituste kui ka suulise suhtlemise kaudu.
Infosõja eesmärk on muuta vastase käitumist ja allutada enda tahtele, eesmärgiga ta alistada, tehes seda ilma ohvriteta. Kõik algab indiviidi mõjutamisest - kui suudad mõjutada inimese emotsioone, oled sa väga edukas lõpptulemuses. Tänapäeval on suur küsimus - kuidas oma sõnum üles ehitada nii, et selle tulemusena teeks inimene seda, mida sina tahad.
Hmm, tundub, et küsimus „suurest küsimusest“ haakub igati ka avalike suhete grupi tegevusvaldkonnaga… |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale