Juba septembri algusest oli teada, et toitlustatavaid on umbes 200 ja korralikku süüa tuleb teha tavapärasest rohkem kordi - iga osaõppuse vahel. Kuna õppus toimus tööpäevadel, oli algul väike kartus, et inimestel pole võimalik appi tulla. Siiski osutus see asjatuks - kes võttis puhkuse, kes küsis tööandjalt lihtsalt vabastust ja kellel on vahetustega töö - kogunes 9 naist, kes võtsid nõuks panustada - Tiina Jaksman, Karin Koitla, Marina Liinar, Laura Loolaid, Magda Theresa Klaos, Heidi Tüvi, Kadri Green ja Anne-Ly Miggur - suur tänu teile! | ||
Aja edenedes saime ka täpsemad juhtnöörid. Selgusid söögiajad: 5.11 kl 11:00 ja toiduportsjonite koguarv: 814. Valmistasime seljankat, riisi guljašiga, koorest makaroni-singivormi, kartulit hakklihakastmega ja mulgiputru. Kes vähegi välitoitlustamisega on kokku puutunud, mõistab siin kaks ja kaks kokku panna ja töö pingelisuse välja arvestada. :) Meid see kõik aga ei heidutanud, kuna usk oma oskustesse ja jõusse oli suur. :) Ja nagu selgus - õigustatud. Ilm oli meie poolt - piisavalt soe, et õues töötada, aga samas piisavalt külm, et toiduained olid nagu külmkapis. Ära jäätusid ainult vette likku pandud kruubid. :)
Kuna meil oli köögis väga kiire tempo, ei jõudnud keegi meist õppust jälgima, kuulsime ainult sireene ja nägime puude vahelt paistvat "tulekahjut". Samas pean ütlema, et sain kinnitust oma tõdemusele, et Eesti päästestruktuuride inimesed on väga sõbralikud, humoorikad ja oma tööd südamega tegevad spetsialistid. Peame olema tänulikud, et sellise raske töö tegijaid ikka veel jätkub.
Koostöö Päästeameti Lõuna päästekeskuse kriisireguleerimise bürooga (juhataja Arvi Uustalu) oli ülimeeldiv. Loodetavasti jätkub see ka tulevikus.
|
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale