Osalejate kogunemine algas reede lõuna paiku ning jätkus laupäevalgi, tegevustega lõpetasime pühapäeva pealelõunal. Reede õhtul oli „vaba kava“ - kes saunatas, kes lobises, tublimad läksid Võsule pidudesse.
Laupäeval pärast hommikukohvi ja -pudru manustamist ootas meid Palmse mõis. Inimesed pakiti bussi ja autodesse ning sõitsime Palmsesse.
Palmse lossis tegime mõisahärraga ringkäigu. Mõisahärra rääkis mõisa ajaloost: kunagi oli selle omanikuks olnud Tallinna tsistertslaste Tallinna Püha Mihkli nunnaklooster, 1510. aastal läks see Pahlenite kätte, 250 aastat hiljem revolutsiooni ajal Pahlenid põgenesid. Kuulasime 19.sajandi "CD-mängijat", naistele ja lastele tehti näitlik õppetund, kui raske nende elu oli 19. sajandi lõpus, ja naistel sõna otses mõttes, sest "raudkleit" kaalus ise juba 2,5 kg, rääkimata kõigest muust. Ühes ruumis oli Baruto raudrüü... Ega sellegagi ei olnud omal ajal kerge Rakvere linnust vallutades mäest alla ja üles joosta. Magamistoas näidati tolle aja "WC-d", mis võis küll päris kõvasti haiseda, kui endal oli millegipärast kiire ning teenijad seda kohe ära ei viinud... | ||
Nägime ka pilte vanast ajast, kui maja oli tunduvalt suurem. Mõisahärra ütles, et võib-olla antakse loss Kaitseliidule tagasi, kui ehitatakse üles Kaitseliidu poolt lammutatud majaosa laste- ja teenijaskonna ruumidega.
Ringkäik lõppes keldris veinikojas, kus mõisahärra rääkis loo veini kadumisest ning sellest, kuidas üle poole sajandi hiljem üks mees asja üles tunnistas. Kuid seda ta enam ei mäletatud, kuhu noos maeti. Paar kohustuslikku klõpsu ning mõnus olemine mõisapargis, siis taas bussidesse ning teel Võsule tegime veel peatuse Ilumäel, kus külastasime ka kabelit. |
Pärast kiiret lõunasööki sõitsime edasi Käsmu poole, kus külastasime kirikut ja kabelis näitust ning läksime jalutama Käsmu peale plaaniga Kuradisaarele minna (kajakad seda meile siiski ei lubanud). Õhtul oli taas vaba aeg ning tegevused nagu eelmisel õhtul, peole minejaid oli ainul natukene rohkemgi.
Pühapäevane hommikune tubade koristamise rügement liikus ruttu ka tänavale ning isegi aiatagune sai ka puhtaks. Kui maja oli korras ning kõht täis, siis istusime bussi-autodesse, et sõita kodudesse. Mõned masinad tegid vahepeatuse Nõmmeveskil ning käidi ka allikal joomas.
Tõeliselt mõnus „tšill“ nädalavahetus... |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale