Laupäeva, 8. juuli hommik, algas meie ringkonna 19 naisel kohvi ja munavõise perenaise hommikul küpsetatud ciabattaga Tiri külas Maamehe Golfi talus. Kiirelt olid peahoones linad nugadega seinapalkide vahele ekraaniks kinnitatud ja meie 2024. aasta tegevusplaani kokku ehitamine võiski alata. Kohe alguses andis Eleri teada, et on Airi järjekindla küsimise peale 2024 üle-eestiliste ürituste kohta märkinud ära meile prioriteedid 2 „EvaKR baaskursus“ ja 3 „Esmaabi erialavõistlus“ kuna see temaatika on meil ringkonnas hästi toimiv. Enne põhitegevust rääkisime jooksvalt läbi teemad:
Kalendri täitmine startis kell 10.15 jaoskondade eelnevalt koostatud aastaplaanide ja kohal olijate täpsustaval toetusel. Ikka nii, et Eleri sõnastas ja märkis üritusi kalendrisse ning Sirli hoidis teemades konkreetsust ja tempot. Asist tegevust aastaplaani ürituste märkimisel jagus meil kuni lõunani ja veidi pärastlõunast lisakski. Vahepeal selgus, et kui süüa tahame, siis lõuna tuleb meil päriselt ise endile valmistada …ja selle teostuseks oli talu perenaine meile ette valmistanud tainast pitsapõhja pätsikesed. Meie tegevus oli lihtne – (NB!) koputa tainas taldriku mõõtu laiali ja kata aga hea-paremaga, mis sulle lauale laotatud valikust just parasjagu meeldib. Lõunasöök ehk siis pitsa küpses (eelnevalt 2 tundi köetud saviahjus) kuni 5 minutit. … No eks tegijal ka vahest juhtub…eriti kui oled hommikul kella neljast linna „Ööst Öhe“ üritusel just eelnevalt toitlustanud… ja nii juhtuski, et Ludmilla pitsa sai vara ehk siis piisavalt küpsemata ahjust välja. Meie teiste pitsad õnnestusid suurepäraselt ja olid imemaitsvad! Peale lõunat, kui 2024 kalender oli kõik meie üritused fikseerinud, algas talu tunnusmängu „Maamehe golf“ instrueerimine. See ikka ongi maamehele kohaselt mööda maad nn kepp-saapaga palli ajamine auku, vahest ka kärusse. Naiste ja meeste löök kusjuures palli veerevale teekonnale saatmiseks pidi ka olema erinev…meie kahtlemata liigutasime saabast ikka nagu naised. Meie kolmene võistkond lihtsalt nautis seda teist moodi mängu, seal hulgas meie kelmikaid lööke, kuidas pall mäest alla tagasi ei veere ja muidugi „puhast kulda“ ning mänguraja toredaid vaateid. Nautlemises loobusime kohe oma soorituslöökide kokku lugemisest ja seda ikka kuni finišini välja. Need sooritused võtsid ikka naha märjaks küll ja kui naine küttis sauna – ehk kui Karme saunaahjus taas tule läitis, saimegi oma saunaprotseduuridele hoo sisse. Vesi õuetünnis oli seevastu alustuseks liiga palav. Saunaskäik lõppes nagu ikka - meie ihu ja hinge harimisega ning meie naiste lavajutud jäid mõistagi leiliruumi ukse taha edasi higistama. Meie saunatseremoonia vahe peal grillis peremees õhtusöögiks pardifilee ja laual oli ka ülihea salat. Et päev emotsiooni ja näo saaks, tuleb ikka midagi päriselt ise teha – nagu me oma lõunasööki ise ette valmistasime) ja et päevatulemust võimendada, tuleb teha omavahel koostööd. Seda me ka tegime – mängisime „Maamehe golfi“ ja tegime-olime ühiselt koos saunas. Ja need väiksed kohapealsed apsud näitavad, et see ongi päris elu, päevad talus. on erinevad ja nauditavad neile, kes seda tahab. Plaan aastaks 2024 sai kalendrisse paika ja päev ise oli mõnus! Tänud kutsumast!
| ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale