Päeva juhatasid sisse Vastseliina valla konstaabel Dmitri Kulaga ja endine valla konstaabel Tõnis Räim. Kuidas liikuda, mida jälgida, milliseid riideid kanda ja mida teha kannatanuga peale leidmist, seda kõike sai kuulda ja hiljem kinnitada ka praktikas. Kaasatud oli ka politsei- ja piirivalveametist Rauno Rammo koos jäljekoeraga.
Põnevuse tekitamiseks peitsime eelnevalt alale, millel korraldasime otsimist, mõningad esemed.
Liiguti ahelikus, maastikku järjest raskemaks muutes. Kes tunneb Lõuna-Eestit ei kahtlegi, et ekstreemsusi võib siit leida küllaga. Otsijad koos jäljekoeraga tegid tõhusat tööd aheliku juhi saatel ja leitud sai ka „metsa eksinud inimene“.
Peale kosutavat lõunasööki liikusime sujuvalt elupäästva esmaabini. Vastseliina valla perearst viis läbi teooriaõppe ja edasi tegutsesime naiskodukaitse esmaabi instruktori Inge Järvpõld käe all. Esitades ja lahendades erinevaid situatsioonülesandeid.
Päev oli asjalik, tõhus ja mis põhiline- kasulik ja õpetlik. Osalejad jäid väga rahule korralduse ja instruktoritega, koha valikuga ja eriti meeldis maastikul teooria kinnitamine praktilise õppega.
Rõõm on tõdeda, et koostöö nii politse-ja piirivalveameti , perearstikeskuse kui ka esmaabiinstruktorite vahel toimis suurepäraselt. | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale