Ursula, mis tunne valdab võidupüha eel? On see ärevus, kohusetunne, uhkus, rõõmutunne või miskit muud?
Kõige suurem ärevus oli siis, kui sain teada, et olen sellel aastal tuletooja. Momendil mõtlen, et kas ma saan selle vastutusekoormaga hakkama. Uhkust ja rõõmu tunnen kindlasti alles siis, kui tuli toodud ja päev sujub tõrgeteta.
Kaua sa oled Naiskodukaitses olnud ja mis on need põhitegevused, millesse panustad?
Naiskodukaitse liige olen olnud aastast 2004 ja põhitegevuseks olen valinud toitlustuse. Mulle meeldib süüa teha, selle pisiku sain ma kaasa lapsepõlvest. Olen nimelt kasvanud suures peres, kus kooriti üheks toidukorraks ämber kartulit. Ja nüüd ei näe ma probleemi õppustel toita mitutsadat meest.
Olen panustanud ka juhtimisse. Olen olnud Rakvere jaoskonna juhatuse liige ja hetkel kuulun ka Väike-Maarja jaoskonna juhatusse. | ||
Mida sa hindad Naiskodukaitse orgaisatsiooni juures?
Naiskodukaitse on naisorganisatsioon, kus leidub harivat ja väljakutseterohket tegevust igale naisele. Iga liige saab anda oma panuse riigikaitse arendamisesse ja laiemalt kogu ühiskonna paremaks muutmisesse.
Kuidas sa perega tavapäraselt jaanikuid tähistad ja kas need tulevad tänavu kuidagi teistmoodi või eriliselt?
Tavaliselt tähistan jaanipäeva maal vanemate juures, kus me õed-vennad peredega kokku tuleme.Või siis olen kodus oma pere keskel. Eks seekord tuleb jaanipäev kindlasti erilisem kui muidu.
Ursula Aal on Naiskodukaitse Viru ringkonna grilltiimiga saanud mitmeid erinevaid auhinnalisi kohti maakondlikel grillimise võistlustel ja tulnud ka üle-eestiliseks meistriks. Mõned töövõidud alljärgnevalt:
2010 - I koht Lääne-Virumaa meistrivõistlused grillimises
Tunnustused: Viru maleva teenetemärk Noorte Kotkaste Aitaja märk Naiskodukaitse Liiliaristi V klass Kaitseliidu teenetemedal III klass Kaitseliidu teenetemedal II klass | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale