Meie jaoskonnast
Viimsi jaoskond loodi 2011. aasta novembris. Esimene üldkoosolek toimus 12. jaanuaril 2012 Eesti Sõjamuuseumi ruumides. Toona oli liikmeid kümne ringis, järgnevate aastate jooksul on jaoskonna liikmete arv kasvanud. Võib öelda, et keskmiselt on igal aastal meiega liitunud kaks uut liiget. Hetkel on Viimsi jaoskonnas 25 liiget.
Kohtume tavaliselt korra kuus. Päris oma kooskäimise kohta Viimsi jaoskonna naiskodukaitsjatel ei ole. Kohtutakse ka Viimsi öko-spaas Harmoonikum või kohalikes kohvikutes. Suuremad ja pidulikumad üritused toimuvad meil alati Eesti Sõjamuuseumis. Kuna Viimsi asub väga looduskaunis kohas, siis ilusa ilmaga toimuvad koosolekud ja kohtumised ka looduses jalutades.
Meie tegemised
Viimsi naiskodukaitsja Kristina Laasiku eestvedamisel on loodud Viimsi kodutütarde rühm. Koos tragide tüdrukutega on külastatud Politseimuuseumi ja küpsetatud piparkooke, käidud mälestamas Johann Laidoneri ja küüditamise ohvreid. Kindlasti jätkub naiskodukaitsjate ja kodutütarde koostöö ka edaspidi.
Meie traditsioonilised üritused on: Viimsi Isamaaline piknik Viimsi Turvalisuse päev Veteranide päev Eesti Sõjamuuseumis Isadepäeva tähistamine Eesti Sõjamuuseumis
Lisaks oleme osalenud õppusel SIIL, käinud erinevatel koolitustel, tutvustanud äppi “Ole valmis!”, löönud kaasa Sinilillekampaanias ning EV100 üritustel ja paraadidel. Viimsi jaoskond teeb tihedat koostööd ka Eesti Sõjamuuseumi ja Viimsi vallaga. 2019. aastal osaleme laulu- ja tantsupeol nii kaare all kui kaare ees.
Meie jaoskonna kohta saab infot Facebook’ist ja “Viimsi Teatajast”.
Viimsi jaoskonna esinaised läbi aegade: 2011-2013 Helen Allas 2014-2015 Helen Ottep 2016-2018 Kai Yallop 2018-2020 Helen Virro 2021-2024 Ene Lill
Viimsi jaoskonna juhatus: esinaine Eve Rebane aseesinaine Ede Oks juhatuse liikmed Anne-Mai Murs, Riina Orgla, Lille Priks
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale