30.09 – 02.10 testiti Tallinnas KL Tallinna maleva väljaõppe- ja tagalakeskuses (Plangu 4) NKK 14 võistkonna välikokkasid. Kõigi võistkondade koosseisu kuulus 4 naisliiget. Võistkonnad eristusid üksteisest põllenumbrite alusel, mis valiti loosi teel. Meie naistiimi kokkade võistkondlik põllenumber oli 11.
Lisaks reaalsetele kokaoskustele, võeti võistluste käigus mõõtu (igas mõttes) täpsuses, oma tajude usaldamises ja nii hügieeni kui ka väliköögi tundmises. Võistlus „Teravsilm“ alustas meie, kokatiimide, vahelist pinge kruvimist 5 eraldi sihtmärkidena visualiseeritud rämpstoidu tulistamisega. Siin määras iga võistkonna edukuse lisaks laskmistäpsusele ka kõigi meeskonnaliikmete sihtmärkide tabamiseks kulunud ajasumma.
Meeskonnatöö ülesanne pani meie koostöövõime tõsiselt proovile. Kaks tiimiliiget juhendasid teist poolt võistkonnast, kes tassisid pimesi 25 liitri veega täidetud välikatelt orienteerudes (vastavalt liikumiskorraldustele) piiratud territooriumil. Ka siin oli määravaks etteantud teekonna, mis sisaldas nii puid, takistusi, nüri- ja teravnurki ning ümberminekuid, läbimiseks kulunud aeg. Üllatusülesande täitmisel tuli võistkondadel pimesi, usaldades pelgalt oma haistmismeelt, ära tunda ja õigesti määratleda 11 erinevat maitseainet.
Väliköögi ja ümbritseva territooriumi maketi abil vaeti meie teadmisi maastikul paiknevate objektide (nt. väliköök – välikäimla jne.) omavaheliste kauguste hindamises. Siin oli vajalik lahendada ülesanne õigesti etteantud aja piires. Meie võistkondade toiduhügieeni alased teadmised järjestas valikvastustega test. Kohta määravaks ülesandeks kujunes eelnevalt ettevalmistatud kodutöö: õhtusöök 30-le inimesele, mis tuli õhtul reaalselt teha valmis väliköögis. Ühe portsjoni kaal oli ette antud 150 grammi ja 30 inimese õhtusöögi kogumaksumus ei tohtinud ületada 56€. Kodus koostatud ja eelnevalt kohtunikele esitatud kalkulatsiooni põhjal said tiimid oma tellitud vajalikud toiduainetekogused kohalikust nn selverist (välitelgis olev toiduladu). Reaalseks õhtusöögi valmistamiseks ja valmis portsjonite serveerimiseks anti kohtunike poolt ette aeg 2 tundi. Õhtusöögi valmistamine algas punktilt kl 18.00 ja ülesande lõpp oli kl 20.00. Võistkonna edukus baseerus selles võistluses eelkõige täpsel kalkulatsioonil, kokku tuli valmistada õhtusöögiks 4,5 kg valmistoitu. Miinuspunkte andis serveeritud toiduportsjonitest üle jäänud toidu kaal. Kaalumistäpsus (´a 150 grammi) oli oluline näitaja ka söömiseks valmis serveeritud toiduportsjonite osas. Meie võistkond pakkus õhtusöögiks värskekapsahautist kartulitega ja meil jäi serveerimisest toitu üle ca 10kg.
Võttes kokku toimunud võistlust, asuvad NKK parimad välikokad Pärnus, neile järgnesid Jõgeva ja Põlva naiskodukaitse kokatiimid.
| ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale