Kogumikust saab näiteks teada, et Naiskodukaitse Saaremaa ringkonnas tegutsesid enne 1940. aastat 19 jaoskonda: Kihelkonna, Kuressaare, Kärla, Laimjala, Leisi, Loona (alates 1939. a Kaarma jsk), Lümanda, Maasi, Muhu, Mustjala, Pidula, Pihtla, Pärsama, Randvere, Salme, Torgu, Uuemõisa, Vaivere ja Valjala.
Veel saab lugeda, et aastatel 1925–1940 kuulus Saaremaa ringkonda teadaolevalt kokku ligi 1750 naist. Aga võib juhtuda, et see arv on isegi mitmesaja inimese võrra suurem. Kuidas? Seda saad juba ise täpsemalt lugeda kogumikust, mis on leitav siit!
Koostaja sõnul on oluline rõhutada, et värskelt ilmunud kogumikku pole kantud mitte ühegi inimese nime, kelle liikmelisus pole kindlat tõendamist leidnud kirjalike andmete alusel, ning lisab, et väljaandes esitatud nimekirjad ei ole täielikud – paljude tolleaegsete naiskodukaitsjate kohta puuduvad senini andmed kas täielikult või osaliselt.
Seega lisab kogumiku koostaja soovituse teose lugemiseks: „Väljaandes leiduvate arvuliste suuruste ette lisage mõttes sõnapaar seni teadaolevalt, kuna edasise uurimise käigus arvud suurenevad. Ajaloo uurimine kestab ja loodame nimetatud puudused kunagi kõrvaldada. Seda kindlasti ka tähelepanelike lugejate heatahtlikul kaasabil.”
Sügav tänukummardus Sulle, Ellen, põhjaliku uurimise ja kirjutamise eest! See on väärikas kingitus Saaremaa ringkonna 95. juubeliks!
| ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale