Jaoskonna juhatus 2024. aastal:
Esinaine: Tiiu Rikolas Juhatuse liikmed: Marit Kasemets, Kristina Märks, Karen Kanniste, Tiina Lesnikowicz |
Mõni päev pärast 1. detsembri mässu 1924 asusid üksikud naisriigiametnikud Toompea Malevkonna kõrval tööle – võtsid osa valvetest Toompea lossis, kogusid raha mässu ohvritele ja haavatud kadettidele austusavalduste korraldamiseks jne. Malevkond suhtus äärmise poolehoiuga algatusse koondamaks naisi kodukaitse tööks ning toetas malevkonna juurde naisriigiteenistujatest koosneva üksuse moodustamist. Nii kutsuski riigisekretär Karl Terras (Kaitseliidu Toompea malevkonna pealiku abi) 1925. aasta aprillis igast ministeeriumist ühe naisesindaja ühisele nõupidamisele kodukaitse üksuse loomise asjus. Asutav koosolek, nagu eelpool mainitud, tuligi kokku 28. juulil 1925. Sellest võttis osa 35 naisriigiametnikku.
Jaoskond on oma tegevuses järginud ajaloolist aadet ning tegutsenud järjepidevalt koostöös KL Toompea malevkonnaga, et tagada malevkonnale pandud Kaitseliidu eesmärkide täitmine. Jaoskonna liikmed on osalenud koos malevkonnaga kõigil suurõppustel, tagades malevkonna toitlustamise. Militaarsemalt meelestatud jaoskonna liikmed löövad kaasa sõjalis-sportlikel rännakutel, metsalaagrites ja laskevõitlustel.
Naiskodukaitsest leiad alati midagi huvitavat. Võta head mõtted kaasa ja liitu meiega. |
|
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale