Tänapäeval kõlab see fenomenina, aga enamikes kohtades kogusid naised toitlustamiseks vajalike vahendite ja toiduainete raha ise. Toitlustamise korraldamiseks rahuajal ja toitlustuspunktide organiseerimiseks sõjaolukorras hankis Naiskodukaitse näiteks suurel arvul toidunõusid, nõude pakkekaste, välikatlaid ja suuri telke.
Üks oluline osa toitlustusosakonna tegevusest oli Naiskodukaitsesse kuuluvate naiste toitlustusalaste oskuste täiendamine ja praktiliste teadmiste süvendamine. Toimusid erinevad suuremad ja väiksemad toitlustusalased kursused nii ringkonniti, kui mitme ringkonna peale ja ka üle-eestiliselt. 1938. aastaks oli organisatsioonis 592 diplomeeritud toitlustajat. Lisaks neile oli veel lugematul arvul naisi, kes olid oskused omandanud praktilise kulbikeerutamise käigus.
Toitlustusosakonna poolt koostati erinevates oludes kasutatavad toidunormid ja toidutabelid, mis olid ka tsiviilstruktuurides hinnatud. Naiskodukaitse helesiniste kleitide ja valgete põlledega toitlustajad olid tuntud üle kogu maa heatasemeliste, distsiplineeritute ja maitsvate ning toitvate söökide autoritena.
80 kg isetehtud viinivorste kellelegi? |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale