Kaasa aitasid mõelda peastaabi museoloog Tanel Lään ja kantseleijuhataja Inna Rosi. Kõlama jäi palju olulisi mõtteid. Nii tuleks näiteks kiiremas korras ringkondades ümber korraldada kilealbumites olevad fotode albumid. Fotonurkadega albumites on tagatud fotode parem ja pikaaegsem säilimine. Ajalookomisjoni edasiseks ülesandeks on juhend lõplikult välja töötada.
Alustasime ka mälestuste kogumist pikaaegsetelt naiskodukaitsjatelt. Osalejad said harjutada intervjuude läbiviimist ja mälestuste jagajatelt tuli mõnevaid meenutusi Naiskodukaitse lähiajaloost.
Praktilise töötoana jätkus eelmisel aastal alustatud Naiskodukaitse teemaliste artiklite otsimine ja süstematiseerimine digitaliseeritud ajalehtedest. Seminaripäeva lõpetas ühiskülastus Okupatsioonide muuseumi. |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Ole valmis! äpp, Ole valmis! laagrid
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi.
Telli kriisikoolitus
Ole valmis, kui loeb iga sekund - telli tasuta kriisikoolitus! Tasuta ja eluliselt vajalik koolitus sinu asutuses, kogukonnas või üritusel.
Koolitusi viivad läbi väljaõppinud Naiskodukaitse kriisikoolitajad. Loe veel edasi.