Võistlusraja pikkus on umbes 35 kilomeetrit, mille jooksul tuleb liikuda jalgsi maastikul ning täita erinevaid ülesandeid, samal ajal vältides vastutegevust. Võistkond peab kogu matka jooksul hakkama saama stardist kaasa võetud vahenditega ja ilma igasuguse kõrvalise abita. Võistlejad liiguvad rajal maskeerunult. Kasutatakse erinevas mõõtkavas kaarte, plaane ja skeeme.
Võistluse eesmärk on kontrollida võistkondade võimet täita neile antud ülesandeid ja testida võistlejate füüsilist vastupidavust ning põhilisi oskusi.
Võistlusmatkast võtavad osa Naiskodukaitse tegevliikmetest koosnevad neljaliikmelised võistkonnad. Selleaastasele võistlusele on registreerunud 23 võistkonda kõikidest Eesti maakondadest. Nagu varasemal kahel aastal, nii ka seekord läheb võitja võistkond naiskodukaitset esindama Admiral Pitka luureretkel.
Ave Proos, esinaise ülesannetes: „Naiskodukaitse koormusmatk on nagu iga teinegi militaar-sportlik retk. Eripäraks on, et mõõtu võtavad omavahel naiskodukaitsjad. Võistlus paneb naiskodukaitsjad proovile nii füüsiliselt kui vaimselt. Rajal leiavad rakendust väga paljud naiskodukaitses omandatud teadmised ja oskused. Sel aastal on võistlus juubelihõnguline ning ülesehitatud põnevalt ja üllatusi pakkuvalt.“ | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale