Rääkisime kohvitassi taga sellest, kui oluline on inimeste teadlikkus ühingust, sest nagu asjatundjad ise ütlevad: „Teadlikkus on esimene samm.“ On hea teada, et Saaremaal pakub vähihaigetele ja nende lähedastele tuge vabatahtlike ühing. Kogemusnõustamine aitab inimestel mõista oma võimalusi ja ka õigusi, näiteks kas või seda, kuidas saada endale sinist parkimiskaarti või töövõimetust.
Mida Sina ise saad teha? Kontrolli oma tervist. Tea, et tervisebussi võib minna ka ise, ilma kutseta. Kui selleks on olemas arsti saatekiri, ei maksa see Sulle midagi. Kui Sinu sõber on saanud diagnoosi, võiks Sinu jaoks kõik endiseks jääda, ära pööra sõbrale selga, ära muretse üle, kuidas ja millest temaga rääkida Ole oma lähedasele toeks, räägi temaga. Pea meeles, et küsida võib kõike, aga lepi sellega, et lähedane ei pea vastama, kui ta ei taha. Kui lähed ise arsti juurde, pane oma küsimused enne paberile kirja. Pea meeles, et tänapäevane meditsiin tuleb haigusele järgi, s.t et kvaliteetne elu on täiesti võimalik. Armasta iseennast!
Vähiühingu tegemistega saad kursis olla nende Facebooki lehe vahendusel.
Kuressaare haiglas tegutsev teabetuba pakub • psühhosotsiaalset nõustamist ja abi;
MTÜ Saaremaa Vähiühingu esindaja on Kairit Lindmäe, telefon 54512202, Eesti Vähiliidu koduleht: http://cancer.ee/ | ||||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale