Tunnustuspreemia eesmärk on tunnustada rahvakultuuri valdkonnas tegutsevaid inimesi pühendumise eest, mis on avaldanud olulist mõju oma valdkonna arengule ning innustanud neid edaspidises erialases või vabatahtlikus tegevuses.
Vaata kõiki tunnustuspreemia saajaid siit: http://kulka.ee/uudised/rahvakultuuri-sihtkapital-tunnustas-eelmisel-aastal-silma-paistnud-kultuuritegelasi
XII noorte laulu- ja tantsupeonädalal oli töös kaks Naiskodukaitse välisööklat, üks lauluväljakul ja teine Kalevi staadionil. 117 töötajat ja vabatahtlikku jagasid terve peonädala jooksul noortele ühtekokku 134 500 supiportsjonit. | ||
Välisööklad toitsid peolisi viiel järjestikusel päeval. Laulupeo päeval koondus kogu tähelepanu lauluväljakule, kus ootasid toitlustamist kõik rongkäigult saabujad, kokku pea 50 000 inimest.
Väliköögi kogemustega naiskodukaitsjad on olnud laulu- ja tantsupeol toitlustamises abiks juba aastaid. Sel korral valmis lõunasupp esmakordselt lennukikütusega töötavates Hollandi välikateldes FHK900. Kastusel oleva nelja katlaga on võimalik tunni aja jooksul keeta 6000 protsu suppi.
Suurürituste ja kõikvõimalikes olukordades ning kriisides tuhandete inimeste toitlustamine on Naiskodukaitse üks tegevusvaldkondi. Iga naiskodukaitsja saab elementaarteadmised väliköögist Naiskodukaitse baasväljaõppe raames. Lisaks on võimalik omandada välikoka eriala ning läbida täiendkoolitusi. Väljaõpe hõlmab teadmisi toiduhügieenist, menüüde koostamisest, toiduvalmistamise tehnoloogiast, iga väljaõppe tase lõppeb praktikaga väliköögis.
Äärmiselt töist laulupeo suve meenutavad Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga intervjuu ning pildigalerii: http://www.delfi.ee/archive/fotod-ja-video-tantsu-ja-laululapsed-saavad-soonuks-lennukikutuse-ning-tublide-naiste-abiga?id=78715430 | ||
Aitäh Rahvakultuuri sihtkapitalile, oleme tunnustuse eest väga tänulikud ning hoiame oma lippu jätkuvalt kõrgel! |
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale